Czarna rzepa na wypadanie włosów?

Leczenie łysienia

Z wypadaniem włosów można próbować walczyć dwojako. Z jednej strony stosować preparaty o składach tak tajemniczych, jak miejsce gdzie znajduje się Bursztynowa Komnata. Po drugiej strony barykady stoją z kolei metody typowo domowe, naturalne. I to właśnie tymi drugimi zajmę się dzisiaj, bądź by być bardziej dokładnym – jednym z takich sposobów.

Ktokolwiek miał kiedy problem ze swoimi włosami, czy to w kwestii ich nadmiernego wypadania, czy ogólnie wyglądu zetknął się za pewne z produktami, które w swoim składzie miały czarną rzepę. Spróbuję więc przyjrzeć się temu warzywu nieco bliżej. Cóż takiego w sobie ma? Przede wszystkim oryginalny smak i dość specyficzny (nie wszystkim pasujący) zapach. Doskonale sprawdza się w różnej maści sałatkach. A dlaczego przy da się włosów? Bo jej skład chemiczny, to właściwie bomba witaminowa. Najmocniej reprezentowane są w niej te z grup: A, B i C. Oprócz nich w „składzie” czarnej rzepy znajdują się też składniki mineralne, takie jak potas, cynk, wapń, magnez i żelazo – przyznacie, robi to wrażenie. Oprócz tego ma też składniki bakteriobójcze. To z kolei szczególnie przydaje się przy powikłaniach wynikających z sytuacji, kiedy to naszą głowę zaatakuje np. łojotokowe zapalenie skóry. Przy okazji dodam tylko, że w związku ze składem czarnej rzepy, doskonale sprawdzi ona się przy różnego rodzaju schorzeniach.

Ja tu jednak zajmuję się konkretnie włosami stąd też parę pomysłów jak zastosować to warzywo w kuracji. Najprościej zetrzeć rzepę na tarce, odcisnąć sok i wcierać go w głowę. Po pół godzinie od zakończenia tej czynności, powinniśmy umyć sobie włosy. Najlepiej preparatem z dość intensywnym zapachem, aby zabić woń czarnej rzepy. Można również zakupić sobie specjalne ampułki, które będziemy przyjmować.

Jeśli przejrzycie oferty różnych firm kosmetycznych, na pewno zauważycie całkiem spory wybór preparatów w składzie których znajduje się wyciąg z czarnej rzepy. Chociażby szampony, które mogą być doskonałym uzupełnieniem (co podkreślam – nie są w stanie być jedyną formą) kuracji na nadmiernie wypadające włosy. Ciekawostką jest to, że często właśnie tego typu preparaty polecane są osobom, które mają dodatkowo problem z łupieżem. No i przede wszystkim zaletą takich produktów jest ich cena. Proste, wynika to z kosztów samej czarnej rzepy. I w tym przypadku nie sprawdza się stara zasada marketingowców, że im coś jest droższe, tym lepsze.

 

 

Dodaj komentarz