ostrygi

Cynk – to musisz o nim wiedzieć

dieta dla włosów, mężczyzna

To pierwiastek o dużym znaczeniu dla naszego organizmu. Warto na niego zwrócić uwagę, zwłaszcza jeśli jesteś facetem. Cynk ma też sporo do powiedzenia w kwestii związanej z główną tematyką bloga. Ale po kolei.

Cynk na skórę

Tą właściwością zainteresują się osoby walczące z trądzikiem. Cynk przede wszystkim wspomaga gojenie się ran i podrażnień skóry. Dzięki temu pomoże nie tylko w przypadku trądziku, ale również przy łuszczycy, czy poparzeniach.

Niezbędny dla całego organizmu

W zasadzie od tego należałoby zacząć. Obecny jest on niemal w każdym procesie. Dość powiedzieć, że cynk ma znaczenie dla prawie 200 enzymów znajdujących się w ludzkim ciele. Uczestniczą w wielu różnych procesach zachodzących w organizmie. Cynk jest też powiązany z wieloma białkami. Ma wpływ na podstawowe funkcje życiowe. Powiązany z DNA przez tzw. pale cynkowe.

Wspomaga odporność

W pewnym stopniu wspomaga ochronę organizmu przed szkodliwym działaniem grzybów. Odpowiednia ilość cynku w diecie, to także większa szansa na uniknięcie przeziębienia i grypy. Jako ciekawostkę dodam, że pierwiastek ten wykorzystuje się w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów.

Pierwiastek męskości

Wraz z upływem wieku u mężczyzn pojawia się problem z testosteronem. Jest go mniej, a do tego jest on zdecydowanie szybciej „przemieniany” w pochodne. To powoduje między innymi problemy z libido i erekcją. O tym jak duży ma to wpływ na męską psychikę, żadnego z panów nie muszę chyba przekonywać. Cynk w pewnym stopniu wspomaga libido. Nie jest on kompleksowym rozwiązaniem, które pozwoli rozwiązać męski problem (jeśli go szukacie, to najlepszym, naturalnym sposobem jest Testolan). Owoce morza, które są źródłem cynku, często wymieniane są jako element wspomagający libido.

Ratunek dla włosów

Dlaczego fryzura potrzebuje tego pierwiastka? Z racji tego, że cynk jest powiązany z aminokwasami. Chociażby keratyną – budulcem włosów. Do tego ma też wpływ na witaminę A. Jej niedobór to spore ryzyko wypadania włosów. Cynk w końcu reguluje pracę gruczołów łojowych. Często nadmierne wydzielanie przez nie sebum, pojawia się w przypadku męskiego łysienia. Zresztą w najlepszych preparatach na ten problem znajdziecie w składzie cynk (Jest on obecny w Profolanie o którym więcej możecie przeczytać na stronie producenta: Profolan.pl).

Dodaj komentarz