Liście pokrzywy

Co zrobić, gdy wypadają Ci włosy? Skorzystaj z tych ziół

Dbaj o włosy

To ostatnia część serii, która rozpocząłem kilkanaście dni temu. W tym miejscu możecie przeczytać o diecie wspomagającej fryzurę. Ostatnio pisałem o domowych sposobach. Dzisiaj skupimy się na ziołach, które pomogą, jeśli wypadają Ci włosy.

Pokrzywa

To bez wątpienia jedna z częściej wymienianych roślin, gdy mowa o wypadaniu włosów. I to również w przypadku męskiego łysienia (o czym możesz się przekonać z tego mojego wpisu). Pokrzywa zawiera spore ilości krzemionki i między innymi właśnie dlatego jest pomocna. Płukanka z tej rośliny wzmacnia mieszki włosowe. Pokrzywa reguluje również pracę gruczołów łojowych.

Łopian

A dokładniej rzecz biorąc korzeń tej rośliny. Ma on w sobie wiele istotnych witamin i minerałów. To między innymi siarka, ale również kwas askorbinowy. Roślina ta polecana jest między innymi przy chorobach dotykających skóry. Mam tutaj na myśli między innymi trądzik. Korzeń łopianu to naturalna broń w sytuacji gdy wypadają Ci włosy. Zwalcza także łupież i łojotok.

Tatarak

Nie jest to roślina zbyt często wymieniana w kontekście naturalnych metod na problemy zdrowotne. Jeśli jednak chodzi o ratowanie fryzury – jak najbardziej. Poprawia między innymi ukrwienie skóry głowy. Hamuje wypadanie włosów. Wspomaga również walkę z łupieżem. Tatarak ma wpływ na trawienie, co przydatne jest przy odchudzaniu (ciekawe sposoby na parę kilogramów mniej znajdziecie też na blogu zbijamywage.pl).

Chmiel zwyczajny

To roślina o bardzo ciekawych właściwościach. Z jednej strony ma ona działanie uspokajające. Jest stosowana w przypadku problemów z nerwami. Można ją stosować w przypadku problemów ze snem. Niektóre z substancji zawarte w tej roślinie mają wpływ na produkcję estrogenów.

Ma również właściwości wspomagające walkę z wypadaniem włosów. Poleca się go stosować w formie płukanki. Chmiel wykazuje między innymi działanie przeciwzapalne. Reguluje wydzielanie łoju. Wzmacnia fryzurę. Włosy po jego częstym stosowaniu „nabierają” blasku. Jest używany przy łojotokowym zapaleniu skóry. Poleca się go również jako naturalne rozwiązanie na łupież.

Dodaj komentarz