zioła na wypadanie włosów

Co zrobić, gdy wypadają Ci włosy? Domowe sposoby

Dbaj o włosy, Naturalne sposoby na łysienie

To trzeci już tekst z tej serii. O przyczynach wypadania włosów możecie przeczytać w tym miejscu. Ostatnio pisałem o diecie, która może być pomocna. Dzisiaj zajmiemy się domowymi sposobami na wypadanie włosów.

Płukanki ziołowe

Zacznę od jednej bardzo ważnej sprawy. Panowie, jeśli zmagacie się z łysieniem androgenowym (a w tym miejscu możecie sprawdzić czy tak jest), to potrzebujecie konkretnego rozwiązania.

SPRAWDŹ NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE ROZWIĄZANIE NA MĘSKIE ŁYSIENIE!

Płukanki ziołowe – jest ich naprawdę sporo. Bez większego problemu znajdziecie przepisy w sieci. Jakie rośliny zwykle wykorzystuje się w takich płukankach? Między innymi pokrzywę, rozmaryn, rumianek i skrzyp. Każda z tych roślin ma właściwości pomocne przy wypadaniu włosów. Przykładowo skrzyp jest pełen krzemionki. Składnika, który między innymi ogranicza wypadanie. Zwykle jednak tę roślinę wymienia się wspomagania porostu nowych włosów. Jeśli zdecydujecie na stosowanie płukanek ziołowych, to jedna istotna uwaga. Używane przez dłuższy czas mogą wysuszać fryzurę. Warto więc w tym czasie ją dokładnie obserwować.

Wcierki

Możecie oczywiście kupić gotowe rozwiązanie w drogeriach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować je z tego co często można znaleźć w mieszkaniu lub niedrogo nabyć. Jednym z bardziej popularnych domowych sposobów na wypadanie włosów jest wcierka z nasion kozieradki. Tę ostatnią (koniecznie sproszkowaną) kupicie w sklepie zielarskim. Kolejnym popularnym sposobem jest wykorzystanie soku z czarnej rzepy. Ten sposób ma dość ostry zapach, więc lepiej zrobić ją wieczorem, gdy nie musicie nigdzie wychodzić. Więcej wcierek znajdziecie w tym moim tekście.

Maski na włosy

Przydadzą zwłaszcza w okresie letnim. W tym czasie włosy są uszkadzane przez działanie promieni słonecznych, wiatr i słoną wodę. Przepisów na takie maseczki jest mnóstwo. Warto zwrócić uwagę na problem jaki macie. Przykładowo jeśli zmagacie się z przesuszoną skórą głowy, to dobrym pomysłem będzie wykorzystanie siemienia lnianego.

Bardzo często polecanym składnikiem jest żółtko jajka. W domowych sposobach na wypadanie włosów warto zwrócić uwagę na produkty zawierające witaminę E. To na przykład olej z kiełków pszenicy.

Dodaj komentarz