Co robić gdy wypadają włosy?

Naturalne sposoby na łysienie

To bardzo często powtarzane pytanie. Pojawia się zarówno w rozmowach, jak i w przestrzeni internetu. Również i ja często słyszę to pytanie. Spróbuje na nie dzisiaj w miarę możliwości odpowiedzieć.

Zacznę od moim zdaniem najważniejszej kwestii. To, co stosować na wypadanie włosów, jest zależne od przyczyny. Odwracając nieco sytuację – skuteczność niektórych metod, preparatów itd. nie przy każdym powodzie utraty włosów, będzie taka sama. Chociaż są pewne wyjątki.

Dieta a włosy

Nieodpowiednio skonstruowany jadłospis może być jedną z przyczyn nadmiernego wypadania włosów. Menu z pewnymi składnikami będzie lekiem, lub elementem wspomagającym walkę z tym problemem. Co powinno znaleźć się w diecie?

Po pierwsze pewne pierwiastki. Mowa tutaj przede wszystkim o cynku i siarce. Pierwszy z wymienionych jest obecny między innymi owocach morza, kaszy gryczanej i pestkach z dyni. Aby wzbogacić swój jadłospis o siarkę, powinniście zwrócić uwagę na produkty wysokobiałkowe. Mam tutaj na myśli zarówno nabiał, jak i mięso. Siarka to także kapusta, kalafior i cebula. Myślę, że parę dań będzie można z tego przygotować;).

Po drugie witaminy. W tym wypadku na pewno trzeba zwrócić uwagę na te oznaczone literami A, C i grupę B. Nad tą ostatnią się pochylę bardziej. Włosy – w mniejszym lub większym stopniu – potrzebują biotyny, pirodyksyny (B6) i ryboflawiny (B2). Gdzie powinniście szukać tych składników? Nie będzie to zbyt czasochłonne:) Do jadłospisu może włączyć kaszę gryczaną, wspominany nabiał, soję i inne rośliny strączkowe. To tylko kilka przykładów. Naprawdę nie będzie z tym problemu.

Domowe sposoby na wypadanie włosów?

W zasadzie dlaczego nie. Metod takich jest naprawdę mnóstwo. Sam co jakiś czas o nich piszę ( skuteczne maseczki na włosy – na ten przykład). O ich skuteczności można by długo rozmawiać. Wiele z nich będzie pomocne w przypadku, gdy tracimy niewiele włosów. W przypadku zaawansowanego łysienia raczej nie macie tutaj czego szukać. Pisząc jeszcze ogólnie o takich domowych sposobów, to warto myślę podkreślić, że zwykle przygotowuje się je z tanich składników.

Może jakiś preparat na wypadanie włosów?

Na to pytanie warto sobie odpowiedzieć. Jeśli domowe sposoby nie przynoszą zadowalających efektów, to może warto rozważyć taką opcję. I znowu wiele zależy od przyczyny. W niektórych przypadkach wystarczą preparaty (stricte suplementy) zapewniające uzupełnienie niedoborów pewnych składników.

Rozwiązaniem w sytuacji, gdy nie możecie powstrzymać wypadanie włosów, czy nawet z łysieniem może być preparat Profolan. Oparty o naturalne składniki co jest „wartością dodaną”. Zwykle tak zwana “chemia” jest obarczona pewnymi skutkami ubocznymi. Jednym z głównych składników w Profolanie jest pokrzywa. Roślina o bardzo ciekawych właściwościach. Dość powiedzieć, że jest ona naturalnym inhibitorem DHT. Ten ostatni jest aktywną formą testosteronu, powodującą łysienie androgenowe. Preparat ten może być więc rozwiązaniem zarówno na ten problem, jak i „zwykłe” wypadanie włosów.

Zamów teraz Profolan w rewelacyjne cenie!

Dodaj komentarz