Co powinieneś wiedzieć o Procerin Foam XT?

Dbaj o włosy

Trywialnym, ale prawdziwym będzie stwierdzenie, że z utratą włosów walczyć można na wiele sposobów. Część z nich może się wydawać nieco egzotyczna, inne po prostu są bardzo drogie. Sporą grupę metod stanowią preparaty wspomagające powstrzymywanie łysienia, czy przyspieszające porost włosów. Wśród nich jest i Procerin Foam XT.

Rzut oka na skład

Po pierwsze powinniśmy przeczytać etykietę. To podstawowy krok w każdym tak naprawdę przypadku. Daje nam odpowiedź na co najmniej kilka pytań. Czy w danym preparacie jest coś na co jesteśmy uczuleni? Czy mamy do czynienia z produktem w którym pierwsze skrzypce grają sztuczne składniki, czy jednak naturalne? Przeczytanie etykiety daje nam też możliwość odpowiedzi na pytanie, co właściwie dany preparat ma nam dać.

Jak działa Procerin Foam XT?

Oparty jest on przede wszystkim o naturalne składniki. To dobra informacja. Znajdziemy tutaj między innymi wyciąg z palmy sabałowej, ekstrakt z pestek winogron i kwas azelainowy. Co nam to mówi? Zaczniemy od palmy sabałowej. To roślina, którą znaleźć można w Ameryce Północnej. Ma ona ciekawą właściwość, którą w pewnym momencie zaczęto wykorzystywać, tak w preparatach na wypadanie włosów, jak i przy problemach z trądzikiem. Wyciąg z palmy sabałowej potrafi blokować negatywne działanie dihydrotestosteronu. Ten ostatni odpowiedzialny jest za wypadanie włosów. Tutaj mała ale istotna uwaga. Wspominałem o reakcki alergicznej. Jest możliwość, że palma sabałowa uczuli. To bardzo rzadka sytuacja, ale lepiej mieć świadomość tego. Zwykle objawia się to zaczerwienieniem skóry.

Kwas azelainowy to najmniej znany w tym trio składnik. Ma on kilka właściwości. Nas najbardziej interesuje to, że zmniejsza wydzielanie sebum. Jest też niejako inhibitorem DHT, czyli robi to samo co wyciąg z palmy sabałowej. Tak przy okazji, to kwas ten działa też przeciwbakteryjnie. Na koniec ostatni istotny składnik, czyli wyciąg z pestek z winogron. W jego przypadku działanie jest proste. To on ma przyspieszać porost włosów.

Co, jak i gdzie?

Skład mamy za sobą, czas skupić się na tym jak działa i kto może stosować Procerin Foam XT. Po pierwsze jest to preparat przeznaczony dla mężczyzn. To w związku z obecnością palmy sabałowej. Owszem, można spotkać się z wykorzystaniem tego składnika w produktach dla kobiet, ale w tym konkretnym wypadku, to nie jest preparat dla pań. To naprawdę ważne.

Produkt jest dostępny w postaci pianki, czyli jest do stosowania miejscowego. Jest to w zasadzie serum, którego celem jest powstrzymanie przerzedzania się fryzury. Dzięki niemu włosy mają się stać grubsze. Sama pianka jest bardzo łatwa w aplikacji.

Co prawda produkt ten pochodzi ze Stanów Zjednoczonych (gdzie tak nawiasem mówiąc święci triumfy), ale obecnie bez problemu można go kupić w Polsce (chociażby tutaj). Cena tego produktu jest można powiedzieć do przyswojenia przez nasze portfele. Znam sporo dużo droższych preparatów.

Dodaj komentarz