Co można znaleźć na porost włosów w Internecie?

Preparaty na łysienie

Walka z wypadającymi włosami oznacza nie tylko zahamowanie łysienia. Koniecznością jest również stymulowanie ponownego porostu włosów, by znów cieszyć się czupryną bez przerzedzeń – jak dawniej.

Łysienie rozlane, to inaczej przerzedzanie się fryzury

Chyba każda osoba, która interesuje się tematem łysienia, poszukująca sprawdzonych preparatów przeciwdziałających wypadaniu włosów doznała silnej dekoncentracji z powodu sporego wyboru środków. Z jednej strony to dobrze, że producenci kosmetyków dbają o osoby łysiejące chcące znaleźć coś na porost włosów, ale z drugiej strony – im większy wybór i duże zróżnicowanie cenowe, tym trudniej wybrać faktycznie dobry preparat. Problem też w tym, że to, co na porost włosów jest dobre dla jednych, koniecznie sprawdzi się w przypadku innych.

Warto także pamiętać, że nie zawsze wysoka cena oznacza produkt godny zainteresowania. Tak samo jako produkt atrakcyjny cenowo nie zawsze będzie oznaczał specyfik mało skuteczny, a wręcz nie dający żadnych efektów. By więc nieco ułatwić Wam zadanie, wybrałam coś na porost włosów – 7 najbardziej popularnych produktów ze wskazaniem ich wad i zalet.

7. Follixin

To suplement diety, który wspomaga porost włosów, działając na kilku płaszczyznach jednocześnie. Zadaniem tabletek jest powiększanie objętości cebulek włosowych, wzmocnienie cebulek, wzmocnienie korzenia, ogólna odbudowa włosów.

Brzmi obiecująco, choć nie ma mowy o aktywizowaniu komórek włosa do produkcji nowych włosów ani też o blokowaniu negatywnego działania 5AR. Ciężko też mówić o faktycznym działaniu preparatu, ponieważ na stronie produktu nie ma żadnej wzmianki o wykorzystanych składnikach – poza informacją, że są to naturalne substancje. Przyznacie sami, że to jednak trochę za mało, jak na produkt, który kosztuje 150 zł?

6. Seria kosmetyków Ducray

To preparaty, które powstały z myślą o osobach borykających się z mniej lub bardziej nasilonym wypadaniem włosów. Cała seria przeciwłysieniowa składa się z szamponu, płynu oraz specjalistycznej kuracji – na dzień i na noc.

Wystarczy spojrzeć na skład, by mieć pewność, że preparaty – stosowane samodzielnie – mają raczej charakter pielęgnacyjny. Łączona kuracja może okazać się pomocna w przypadku zaawansowanego łysienia. Stymulator metabolizmu komórkowego GP4G, co prawda wspomaga porost włosów, ale znalazłam opinie, że jest słabszy niż minoxidil. Jest też keratyna – tutaj akurat na plus, Saw Palmetto i kwas laurynowy – jako inhibitory DHT (moim zdaniem lepsze będzie połączenie Saw Palmetto z kwasem oleinowym i kwasem azelainowym). A nikotynian jest po to, żeby ułatwiać wnikanie aktywnych składników.

Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie tutaj (klik).

5. Loxon

Loxon to preparat bazujący na minoxidilu – substancji o udowodnionym działaniu. Na rynku dostępne są środki o różnych stężeniach aktywnego składnika.

loxon

Jeśli już kupować, to wyłącznie Loxon 5%, który daje znacznie lepsze rezultaty. Zdaniem użytkowników, porost włosów może być zauważalny już po 4 miesiącach kuracji, ale pełne efekty daje zwykle co najmniej 12-miesięczna systematyczna kuracja.

Loxon działa poprzez aktywizowanie komórek włosa do pracy, efektem czego jest pobudzenie porostu włosów.

Preparat dostępny jest wyłącznie na receptę, co nieco ogranicza jego dostępność. Problemem może być także nawrót łysienia po odstawieniu preparatu.

4. NR-07

To preparat w wygodnej formie spreju. Stanowi połączenie nowoczesnych technologii z unikalną formułą składników, dzięki czemu gwarantuje świetne efekty.

Zawiera w swoim składzie zarówno minoxidil (5%), jak i Apple Polyphenol – roślinny odpowiednik minoxidilu. Dzięki takiemu połączeniu porost włosów stymulowany jest w maksymalny sposób, dając świetne efekty.  Ponadto NR-07 zawiera 3 najsilniejsze inhibitory DHT, które zatrzymują łysienie i nie dopuszczają do pełnej miniaturyzacji mieszków włosowych. Skuteczność preparatu potęguje zastosowanie technologii liposferowej, dzięki której aktywne substancje mogą dotrzeć jeszcze głębiej – bezpośrednio do źródła problemu.

NR-07 do tanich nie należy (koszt 139 zł w sklepie NuviaLab.pl), ale z drugiej strony, porównując z Follixinem o nieznanym składzie i biorąc pod uwagę kombinację składników, warto się nim zainteresować.

3. Zestaw Procerin

Procerin to skuteczny zestaw przeciwdziałający wypadaniu włosów, który składa się z tabletek oraz pianki.

Tabletki na wypadanie włosów Procerin

Kapsułki stanowią najlepszą alternatywę finasterydu. Zawierają silne inhibitory DHT, które jednak pozostają bez wpływu na sprawność seksualną mężczyzn. Dostarcza także witaminy i minerały, które wpływają pozytywnie na kondycję włosów.

Procerin Foam XT to pianka, która stanowi doskonałe uzupełnienie tabletek Procerin, ale ze względu na unikalną formułę, może być stosowana samodzielnie. Zawiera inhibitory DHT oraz ekstrakty roślinne zapewniające zdrowie odrastającym włosom.

2. Revita

To jeden z najbardziej zaawansowanych szamponów na porost włosów. Swoje działanie opiera o innowacyjną technologię nanosomową oraz starannie dopracowaną kombinację składników.

Szampon Revita zawiera tylko te substancje, których faktycznie potrzebują włosy. Dzięki obecności Apple Polyphenol oraz peptydów miedzi stymuluje porost włosów, dzięki zawartości kofeiny wydłuża cykl wzrostu włosa, dzięki witaminom i minerałom działa regenerująco.

Szampon można kupić w sklepie NuviaLab za ok. 118 zł -> klik. Warto regularnie tam zaglądać, bo często zdarzają się akcje promocyjne.

1. ViviComb

To numer jeden, jeśli chodzi o produkt do walki z łysieniem. Zaawansowane urządzenie stymuluje porost włosów oraz przeciwdziała ich wypadaniu.

vivicomb

Działanie opiera się na wykorzystaniu LLLT (Low Level Laser Technology) – technologii odpowiadającej za skuteczną walkę z wypadaniem włosów, od dawna wykorzystaną w zabiegach medycznych. Grzebień laserowy ViviComb sprawdza się u 9 na 10 osób, a zadowalające rezultaty pojawiają się po ok. 45 tygodniach.

Cena początkowo może przerażać (ponad 2000 zł w sklepie NuviaLab.pl), ale gdyby tak przeanalizować zakup wszystkich środków zwalczających łysienie i pobudzających porost włosów, jestem przekonana, że wyszłoby duuuużo więcej.

Jeżeli zastanawiasz się, co na porost włosów będzie najlepsze, przeanalizuj powyższą listę i wybierz to, co spełnia Twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz