Choroby utrudniające walkę z wypadaniem włosów cz. 2

Przyczyny łysienia

Jak wspomniałem w pierwszej części (z którą oczywiście też trzeba się zapoznać:) w przypadku niektórych problemów zdrowotnych wypadanie włosów jest ostatnią rzeczą, którą będziemy się przejmować.

Anemia

To choroba o co najmniej kilku możliwych przyczynach. To może być na przykład nagła utrata dużej ilości krwi. Anemię wywołuje też upośledzenie produkcji erytrocytów. Może być ono między innymi aplastyczne i dysplastyczne. Objawów anemii jest wiele. Zalicza się do nich bladość skóry, ogólne osłabienie i niskie ciśnienie krwi. Może nawet dochodzić do utraty przytomności. Jednym z objawów będzie też nadmierne wypadanie włosów. Aby je zatrzymać, koniecznie będzie wyleczenie anemii.

Cukrzyca typu 2

W tym wypadku przede liczy się szybkie zdiagnozowanie problemu. W takiej sytuacji będzie można między innymi uniknąć powikłań układowych, które mogą się pojawić. W jaki sposób objawia się ta cukrzyca? Jednym z pierwszych rozpoznawalnych symptomów jest ciągła suchość w ustach i wzmożone pragnienie. Jest to związane z wysokim poziomem glukozy. Organizm w pewnym sensie chce go „rozcieńczyć”. Do innych symptomów tej choroby zalicza się problemy z wzrokiem, mrowienie kończyn, zanik czucia powierzchownego, utrudnione gojenie ran. A co z wypadaniem włosów? To objaw, który może pojawić się zanim choroba w pełni się rozwinie. Włosy w tym wypadku szybciej przechodzą w ostatnią fazę cyklu (telogen). Zwiększa się liczba wypadających.

Grzybica skóry głowy

To choroba, która spowodowana jest przez osłabienie odporności organizmu. Za jej wywołanie odpowiadają grzyby z rodziny Microsporum Canis (nie tylko one jednak). Są one obecne w naszej naturalnej florze. Zwykle nam jednak nie szkodzą. Niepożądanemu działaniu sprzyja między nieprawidłowa higiena skóry, ale też i uszkodzenie. Jednym z objawów jest zaczerwienie skóry. To świadczy o stanie zapalnym. Pojawiają się też „ułamane” nierówno włosy. No i dochodzi do ich nadmiernego wypadania. Na szczęście, jeśli oczywiście zajmiemy się leczeniem tej choroby, włosy odrosną. Jednym z bardziej charakterystycznych objawów grzybicy jest ziemisty zapach skóry.

Dodaj komentarz