Być może lek na łysienie znajduje się w… pszczelim ulu

Naturalne sposoby na łysienie

Tak sobie pracując nad tekstem, roboczo go zatytułowałem i zostało. Może i długi, ale doskonale oddaje główny temat. Wykorzystanie największego skarbu oferowanego nam przez pszczoły (wcale nie jest to miód) od wielu lat wzbudza ogromne zainteresowanie wśród zwolenników „naturalnych metod na wszelkie dolegliwości”. O czym właściwie mowa?

pszczoły

Propolis. To nic innego jak kit pszczeli. Nazywany naturalnym antybiotykiem, a i często cudownym lekiem. Polecany jest między innymi tym, którzy chcą na dłużej zachować młody wygląd. Czym jest sam propolis? To nic innego jak mieszanka żywic drzew i krzewów z wydzielinami pszczół. Co to dla nas oznacza? Przede wszystkim bogactwo różnego rodzaju substancji. To między innymi flawonidy, związki fenolowe, estry, aldehydy, a także białka, witaminy i pierwiastki. Jest tego naprawdę sporo i to w zasadzie stąd tak duże możliwości wykorzystania.

Propolis na…

… układ oddechowy. Wykorzystuje się go między innymi w profilaktyce grypy. Zwiększa też odporność organizmu. Propolis ma zastosowanie w leczeniu chorób układu pokarmowego. Jeśli cierpimy na problemy stomatologiczne, takie jak chociażby zapalenie jamy ustnej, czy nadżerek. Propolis ma też przyspieszać gojenie się ran.

Lek na łysienie?

Przejdźmy do tego co nas tutaj najbardziej interesuje. W jaki sposób i czy w ogóle można zastosować propolis na łysienie? Wykorzystanie go przy wypadaniu włosów nie jest pomysłem nowym. Można spotkać się z domowej roboty kosmetykami, które mają je ograniczyć. Propolis wykazuje działanie przeciwzapalne i właśnie dlatego ma pomóc. Tutaj istotna uwaga. Ma on nam pomóc w przypadku, kiedy łysienie jest spowodowane właśnie przez stan zapalny dotykający skóry. Kolejną ważną sprawą jest to, że wciąż trwają badania nad takim wykorzystaniem propolisu. Warto też zaznaczyć, że ma on niestety wady. Jedną z nich jest reakcja alergiczna, którą może wywołać. Faktem jest to, że nie występuje ona zbyt często.

Jako, że jednak wykorzystanie propolisu jest na etapie badań, rozwiązań szukać należy gdzie indziej. Tych jest jak wiadomo sporo. Jednym ze sposobów, który można wykorzystać jest laserowy grzebień Vivicomb.

Dodaj komentarz