Budowa i rodzaje peruk

Leczenie łysienia

Parę dni temu pojawił się pierwszy tekst dotyczący tego tematu. I oczywiście polecam się z nim zapoznać. Temat podjąłem nie bez przyczyny. Zauważyłem spore zainteresowanie właśnie takim rozwiązaniem.

Generalnie rzecz biorąc nie istnieje jakaś konkretna typologia peruk. Natomiast możemy sobie stworzyć pewien podział. Chociażby ze względu na rodzaj użytego materiału. Oczywiście peruki różnią się też między sobą długością i kolorem. A także rodzajem uczesania i tym czy włosy są proste lub skręcone. To jednak w naszym podziale ma znaczenie drugorzędne.

Peruki naturalne

Tutaj ciekawostka. Od rodzaju użytych włosów zależy w dużym stopniu cena. I tak na przykład mamy pasma chińskie. Są one dość grube i zwykle ciemne. Pozbawione naturalnej wytrzymałości ale i blasku włosów. Często powleka się je woskiem. Po to by „odzyskać ten ostatni. Peruki niskiej jakości.

Kolejny rodzaj wykorzystuje włosy indyjskie. To nieco lepsze rozwiązanie, niż to opisane wyżej. Mają one pewną skłonność do falowania. Mamy również peruki z włosów europejskich. Jeśli chodzi o kraje z których pochodzą, to najczęściej wymienia się tutaj południe naszego kontynentu. Są one zdecydowanie lepszej jakości. Wyglądają na bardziej naturalne. Niektóre ze sklepów oferują również peruki, które sprawdzają się w naszej szerokości geograficznej. Chodzi tutaj między innymi o odcienie (więcej blondu).

Peruki sztuczne

Ich największą zaletą – o czym zresztą wspominałem ostatnio – jest możliwość indywidualnego dostosowania. Jakość użytego owłosienia jest różna. Chociaż trzeba przyznać, że wyglądają one zdecydowanie lepiej, niż powiedzmy kilkadziesiąt, czy nawet kilkanaście lat temu. Wybór mamy naprawdę spory. Również w kwestii długości włosów, jak również tego czy są proste, pofalowane, kręcone.

Co służy za bazę peruki?

To też dość istotna informacja. Obecnie wykorzystuje się między innymi mikroskórę. W pewnym stopniu daje ona poczucie jakby była naturalna. Można ją stosować na całej peruce, ale też jedynie w pewnych częściach.

Kolejne rozwiązanie to tresy. Największą ich zaletą jest to, że są tanie. Włosy da się przymocować w taki sposób, żeby całość wyglądała naturalnie. Baza może być również przygotowana ręcznie (tkanie).

Dodaj komentarz