Bambus zwyczajny właściwości

Bambus zwyczajny – 5 najciekawszych właściwości

Dbaj o włosy, Kobieta

Jest uważany między innymi za symbol długowieczności. To roślina którą, jeśli wypadają Wam włosy – koniecznie musicie poznać. Bambus zwyczajny ma bo wiem ważne właściwości w tej kwestii.

Wpływ na stawy

To pierwsza umiejętność tej rośliny. Generalnie rzecz biorąc bambus zwyczajny zawiera w sobie ogromne ilości pierwiastków, witamin i innych związków, których nasz organizm potrzebuje. Wpływ na stawy to właściwość bambusa zwyczajnego związana z dużą ilością krzemu, ale też obecnością witaminy C. Roślina ta będzie pomocna przy zapobieganiu osteoporozy. Poleca się w leczeniu artretyzmu.

Odmładza skórę

To właściwość bambusa zwyczajnego, która na pewno zainteresuje wiele osób:). I znowu jest to efekt obecności dużych ilości krzemionki. Dzięki temu nasz dzisiejszy bohater ma wpływ na kolagen – budulec skóry. Z wiekiem jest go coraz mniej. Efektem jest brak giętkości i elastyczności skóry. Pojawiają się zmarszczki i możemy zapomnieć o jej gładkości. Po prostu się starzeje. Aby opóźnić ten proces można wykorzystać właśnie tę roślinę.

Przyda się latem

Dlaczego? Bo bambus zwyczajny ma właściwości chroniące skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Co to dla nas oznacza w praktyce? Mniejsza ilość oparzeń słonecznych, ale i lepsza kondycja skóry. Ta ostatnia przy nadmiernej ekspozycji na wspomniane promienie szybciej się starzeje (między innymi oczywiście).

Bambus zwyczajny – właściwości dla włosów

Od razu zaznaczę, że zdecydowanie lepsze efekty daje w przypadku kobiecych fryzur. Wspominana wyżej krzemionka ma zbawienny wpływ w sytuacji, gdy w nadmiarze wypadają włosy. Bez odpowiedniej ilości tego składnika fryzura będzie w wyraźnie gorszym stanie. Włosy między innymi staną się suche i łamliwe. Bambus to sposób na gęstą i zdrowo wyglądającą fryzurę. Jest on jednym z 16 (!) składników najnowszych tabletek na wypadanie włosów dla kobiet Locerin. Polecam się z nim zapoznać na stronie producenta (już wkrótce u mnie recenzja), bo nie ma obecnie drugiego tak kompleksowego rozwiązania.

Poprawia stan paznokci

To dość oczywista właściwość bambusa zwyczajnego. Krzemionka wpływa na stan skóry i jej przydatków – a więc również paznokcie. Jeśli macie je rozdwojone i łamliwe, to warto się tą rośliną zainteresować:).

Dodaj komentarz