Aktywność fizyczna powoduje łysienie?

Łysienie u mężczyzn

Pierwsze co teraz pojawia się w Twojej głowie brzmi pewnie mniej więcej: że co?;) Spokojnie zaraz postaram się wytłumaczyć o co chodzi. Od razu jednak zaznaczę pomysł jakoby aktywność fizyczna miała jakiś wpływ na łysienie nie jest mój.

aktywnosc

O co właściwie chodzi?

Taką koncepcją podzieliła się Dr Kouremada-Zioga. Zdarzyło mi się już o niej słyszeć z racji tego, że zajmuje się przeszczepianiem włosów. Bez większych problemów można znaleźć w sieci filmy w których reklamuje metodę przez siebie wykorzystywaną.

Twierdzi ona, że nadmierna aktywność może powodować łysienie. Dokładniej rzecz biorąc głównych winowajców jest dwóch. Po pierwsze katorżnicze treningi. Po nich rośnie poziom testosteronu. To z kolei ma się wiązać z nadmiernym ilością dihydrotestosteronu. W tym wypadku jednak warto wspomnieć o jednej rzeczy. Nadmiar wspomnianego męskiego hormonu nie zawsze idzie w parze z DHT. Łysienie androgenowe, które Dr Kouremada-Zioga ma na myśli, jest powiązane z nadwrażliwością organizmu na dihodrotestosteron. A nie na samą, mniejszą lub większą, jego ilością.

Kreatyna winna łysieniu?

Drugim powodem łysienia związanym z aktywnością jest przyjmowanie odżywek i napojów proteinowych. I to właśnie kreatyna jest wymieniana jako główny winowajca. Drugim DHEA. To Dehydroepiandrosteron. Naturalny hormon steroidowy.

W przypadku kreatyny bardzo często możecie się spotkać z tym, że powoduje ona wypadanie włosów. Długotrwałe jej przyjmowanie może mieć taki efekt. Tak przy okazji również nerki mogą mieć problem z funkcjonowaniem. Na pewno zauważyłeś, że napakowani faceci zwykle są albo łysi, albo w dość wyraźny sposób tracą włosy. Teraz już wiesz dlaczego.

Co ciekawe Dr Kouremada-Zioga stwierdza, że większym problemem dla Twojej fryzury jest…podnoszenie ciężarów. Trening cardio z kolei ma mieć pozytywny wpływ na poziom DHT w organizmie.

Czy to znaczy, że masz się przestać w ogóle ruszać? Chciałbyś:). Oczywiście, że aktywność fizyczna jak najbardziej. Oczywiście z głową. Jeśli zależy Ci na przyroście masy, też proponowałbym powoli do celu.

Jeśli masz problem z łysieniem androgenowym to skutecznym (do tego w pełni naturalnym) rozwiązaniem jest Profolan. Oparty o innowacyjną formułę Grow3. Po pierwsze powstrzymuje ona działanie dihydrotestosteronu. Dzięki temu przestajesz tracić włosy. Formuła ta powoduje również porost. Nie dość więc, że powstrzymuje łysienie, to jeszcze do tego w przerzedzonych miejscach pojawiają się włosy.

Profolan 20% taniej – Rozpocznij kurację już teraz!

Dodaj komentarz