Akcelerator do włosów

Preparaty na łysienie

Szampon i odżywka, które przyśpieszają porost włosówNiektóre nazwy, czy też pomysły na nie producentów kosmetyków – również do włosów – są naprawdę fascynujące. Niektóre z nich są kompletnie nie trafione, inne perfekcyjnie wręcz oddają możliwości danego preparatu. I dzisiaj właśnie chciałem Wam zaprezentować taki produkt ( a w zasadzie produkty), którego nazwa jest też takim językowym potworkiem. I przyznam szczerze, bardzo się trzeba nagimnastykować, żeby przyrównać cechy szamponu i odżywki FAST do definicji akceleratora.

„Urządzenie służące do przyśpieszania cząstek elementarnych lub jonów do prędkości światła. Cząstki, które obdarzone są ładunkiem elektrycznym przyśpieszane są w pole elektrycznym”. Tyle na temat definicji akceleratora Wikipedia. Jak to się odnosi do naszego dzisiejszego bohatera? Ciężka sprawa, ale spróbuję. W przypadku szamponu i odżywki FAST, również można mówić o wykorzystywaniu cząsteczek, tylko że w tym wypadku do ratowania włosów i przyśpieszania ich wzrostu (jest i więc kwestia prędkości). Co ciekawe jak zapewnia kanadyjski producent tych dwóch kosmetyków regularne ich stosowanie może przyśpieszyć (znowu odniesienie do definicji akceleratora) wzrost włosów nawet o 45%.

W czym więc ma tkwić tajemnica obu preparatów? Generalnie rzecz biorąc, jak to bywa zazwyczaj w przypadku kosmetyków przeznaczonych do włosów należy szukać wytłumaczenia w składzie preparatu. Producent oparł go na głównie na ekstraktach z roślin, oraz witaminach które to mają zapewnić taki, a nie inny efekt. I przy akurat takim składzie ciężko było by go nie osiągnąć, pamiętając jednak o pewnych „ale”.

Przede wszystkich nie spodziewajmy się pozytywnych efektów jeżeli jedynym elementem kuracji na odzyskanie pięknych włosów będzie stosowanie i szamponu i odżywki – nie tędy droga. Po drugie nie nastawiajmy się na cudowny lek na powstrzymanie wypadających włosów – takie preparaty po prostu nie istnieją. Wszystko zależy od cech indywidualnych łysienia, że tak to nazwę. Znalazłem parę opinii, które potwierdzają moje przypuszczenia co do tego, że odżywka zmniejsza przetłuszczenie włosów. Na koniec istotna informacja podawana przez producenta. Ani szampon, ani odżywka nie podziałają w przypadku farbowanych włosów.

P. S.

Przypominam tak „delikatnie”, że moja strona – jak większość teraz – posiada konto na facebooku. Zainteresowani na pewno znajdą tam informacje o nowych wpisach, które pojawią się na blogu, a przy okazji mogą zadać pytania, czy podsunąć temat do opracowania.

Dodaj komentarz