Advecia na łysienie

Preparaty na łysienie

W składzie Advecia jest między innymi palma sabałowaDzisiaj kolejny z serii wpisów dotyczących preparatów przeznaczonych na łysienie androgenowe. Nieco mniej znany niż wcześniej opisywane, co nie oznacza, że o mniejszych możliwościach. Advecia jest „ciekawym” preparatem zwłaszcza w kwestii składu. Nie przedłużając więc przejdźmy od razu do opisu tego produktu.

Ekstrakt z pestek winogron, Saw Palmetto, L-Lysine, L-Arginine. Dwa pierwsze w zasadzie nie wymagają tłumaczenia (jeśli ktoś chce poczytać na temat drugiego składnika to zapraszam tutaj). Zatrzymam się na dłużej przy trzecim z wymienionych, czyli L-Lysine. Jest to związek, którego zadaniem jest redukcja enzymu 5-alfa Reductase.. Nasz składnik wchłania go, a więc nie pozwala na produkcję DHT, odpowiedzialnym za łysienie androgenowe. Producenci jednak przekonują, że to właśnie dzięki temu składnikowi można walczyć z wypadaniem włosów spowodowanych różnymi przyczynami. Ostatni z wymienionych składników: L-Arginine z kolei ma wpływ na odrastanie włosów. Można więc powiedzieć, że Advecia działa kompleksowo.

Co ciekawe producent tego preparatu wcale nas specjalnie nie namawia na jego zakup, ani nie próbuje na siłę przekonywać, że Advecia to cudowny środek. Jest wyraźnie zaznaczone, że ten produkt może być jedynie dodatkiem do kuracji przeciw wypadanie włosów. Mowa jest o tym, że najlepsze efekty da jego stosowanie wraz z odpowiednią dietą, bogatą w witaminę B, cynk, oraz żelazo – składniki dla naszej fryzury niemal niezbędne. I mi się takie podejście w zasadzie podoba. Lepsze to na pewno niż pomijanie skutków ubocznych, czy przekonanie o niepodważalnym i cudownym działaniu danego preparatu.

Produkt przeznaczony jest w zasadzie dla kobiet i mężczyzn (chociaż panie powinny uważać, z racji Saw Palmetto w składzie). Efekty działania są uzależnione rzecz jasna od cech indywidualnych danej osoby, natomiast według producenta pojawią się one między 30 a 60 dniem kuracji. Oczywiście cały czas zakładając, że jest ona wielotorowa i pełna. Skutki uboczne? Raczej nie występują, ewentualnie mogą pojawić się te charakterystyczne dla palmy sabałowej.

 

One thought on “Advecia na łysienie

  • Czy te tabletki wspomagają odnowienie włosów?? uśpione komórki pobudzają do wzrostu włosa?? czy tylko zapobiegają wypadaniu….

Dodaj komentarz