6 szamponów powstrzymujących łysienie

Preparaty na łysienie

Dzisiaj tematyka nie wymaga dłuższego tłumaczenia. Może poza tym, że w zasadzie ten swoistego rodzaju przegląd preparatów dotyczy przede wszystkim produktów dostępnych za granicą (poza jednym). Jest to bez wątpienia ogromny rynek, stąd i zdecydowanie jest ich tam więcej niż u nas. Chociaż i w Polsce można kupić szampony, których zadaniem jest powstrzymanie łysienia. Ustalmy zresztą, że w dobie globalnej sieci, tak naprawdę jedyną przeszkodzą w nabyciu preparatów z drugiego końca świata, jest cena.

Wczesne stadium łysienia

Pierwsze symptomy wskazujące na to, że włosy lecą w zbyt dużych ilościach, to „szansa” na wykorzystanie pewnych konkretnych preparatów. Linii podziału jest tak naprawdę wiele, ot chociażby według zastosowanych składników. Postanowiłem jednak skupić się na wczesnym stadium łysienia, bo to podział dość ogólny i daje możliwość sporego wyboru. Przykładowo, jeśli staracie się unikać sztucznych składników, to możecie zdecydować się na Pura d’or Premium Organic Anti-Hair Loss Shampoo. Przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W tym wypadku naturalne składniki skupiają się przede wszystkim na blokowaniu DHT.

Kolejny produkt to Ultrax Labs Hair Surge Caffeine Hair Loss Hair Growth Stimulating Shampoo (tak wiem długa nazwa, ale nie ja je wymyślam;) ). Ten preparat ma na celu właśnie powstrzymanie wypadania, ale i stymulowanie porostu włosów. Wykorzystuje się w nim przede wszystkim właściwości kofeiny. Ma ona między innymi wzmocnić cebulkę włosów. Najdroższym preparatem w tym zestawieniu jest PhytoWorx Organic Hair Loss Shampoo. Tutaj już będziemy musieli wydać 60 dolarów plus przesyłka. Produkt ten – nie jako jedyny zresztą – wykorzystuje nowoczesną technologię, jaką są biologiczne komórki macierzyste. Celem działania tego preparatu jest pogrubienie włosów.

Stymulacja i łupież

Jak wspomniałem wcześniej właściwie każdy z tych preparatów można sprowadzić jedynie ze USA, poza jednym. I teraz właśnie o nim parę słów. Szampon Revita. Zawiera on w sobie między innymi wspominaną kofeinę, ale także peptydy miedzi i aminokwasy potrzebne włosom. Preparat polecany jest zarówno w przypadku łagodnej formy łysienia, jak i zaawansowanej. Jednym z jego „celów” jest stymulacja porostu włosów. W tym zestawieniu będzie on też najtańszy, chociaż swoje kosztuje (tutaj parę słów więcej na jego temat).

Co z tym łupieżem? Otóż może on pojawiać się przy utracie włosów. Kiedy mamy do czynienia z tłustą jego „wersją”, przyczynia się nawet do ich wypadania. Sposobem ma być Hair regeneration system shampoo firmy PRI. On oprócz walki z łupieżem, ma też oczywiście ratować włosy. Ostatni, szósty szampon to HAIR GROWTH Cayenne & Saw Palmetto. Jego głównym składnikiem, co zresztą wynika z nazwy jest palma sabałowa. W tym wypadku raczej uważałbym na miejscu pań. Wspomniana palma to roślina, którą wykorzystywano do leczenia przerostu gruczołu krokowego. Jako, że DHT, które w tym problemie ma swój udział, jest też związane z łysieniem, dlatego palmę zaczęto i w taki sposób wykorzystać.

Dodaj komentarz