6 prostych tricków na porost włosów

Porost włosów

Wcale nie potrzebujecie skomplikowanych sposobów. Wystarczy kilka prostych tricków, aby nieco wspomóc porost włosów. Nie przedłużając, zapraszam do czytania.

Zielona herbata

Zaczniemy od tego właśnei produktu. O zielonej herbacie na pewno słyszeliście. Przypisuje się jej wiele właściwości. Czy wspomoże włosy? Tutaj zdania są podzielone i trzeba o tym wspomnieć. Zielona herbata wykazuje właściwości antyoksydacyjne. To właśnie daje tyle możliwości jej wykorzystania. Jak ma pomóc w przypadku problemów z fryzurą? Ciepły napar z zielonej herbaty należy wcierać w skórę głowy. Po kilkudziesięciu minutach dokładnie spłukać głowę.

Olejowanie

To jeden z bardziej „docenianych” i chętnie stosowanych sposobów. Olejowanie pomoże przy zniszczonych włosach. Nawilża, odżywia i regeneruje. Jaki olej wybrać? Można zdecydować się na kokosowy. Często wymienia się też olej rycynowy. W tym wypadku nie powinno się go jednak nakładać bezpośrednio na skórę i włosy. Będzie on je bardzo obciążał. Lepiej wymieszać go z jakimś innym olejem.

Siemię lniane

W zasadzie możecie ratować włosy „po kosztach” i wybrać właśnie je. Wystarczy łyżkę lub dwie ugotować w niewielkiej ilości wody. Kiedy całość przyjmie konsystencję… gluta, możecie zabrać się do nawilżania włosów. To proces bardzo ważny, przede wszystkim dla wyglądu fryzury. Będzie miał też znaczenie dla porostu.

Kminek na porost włosów?
Kminek na porost włosów?

Kminek

To, jeśli mam być szczery, prezentuję jako ciekawostkę. Nie jest to mi sposób zbyt znany. Nieco powęszyłem i znalazłem dwa rozwiązania. W jednym przypadku należy zemleć kminek, a następnie dodać go do oliwy z oliwek. Odstawić na parę dni. Po tym czasie można stosować na skórę głowy i włosy. Drugie rozwiązanie wymaga od Was nabycia oleju z czarnego kminku. Przypisuje się mu pozytywny wpływ na skórę. Co istotne, najlepiej ma się on sprawdzać w połączeniu z olejem arganowym.

Jajka

Dokładniej rzecz biorąc potrzebujecie żółtka. Białko lepiej stosować na skórę. Na przykład gdy macie problem z jej przetłuszczaniem się. Na porost włosów możecie przygotować maseczkę w której jednym ze składników będzie żółtko. Nie stosujcie jej za często. Oprócz żółtka potrzebujecie jeszcze oliwy z oliwek. To jest wersja podstawowa maseczki. Spotkałem się też z dodawaniem miodu.

Cebula

I ostatni, chociaż wcale nie najgorszy sposób. Przede wszystkim jednak banalny w przygotowaniu. Ścieracie cebulę i… gotowe. Nic więcej nie potrzeba. Uzyskany sok wcieracie w skórę głowy. Zapachem specjalnie bym się nie przejmował. Ulotni się. Jeśli jednak nie chcecie zastanawiać się cały czas, czy czuć od Was cebulę, po prostu stosujcie taki sposób, gdy nie musicie nigdzie wychodzić. Co jeszcze można o nim napisać? Ważna jest regularność stosowania. Podobnie jak w przypadku wyżej opisanych. Oczywiście w każdym przypadku ta regularność będzie nosiła inne imię. Cebulę na przykład warto stosować codziennie. Przez jakiś czas oczywiście i obserwować efekty.

Dodaj komentarz