5 sprawdzonych sposobów na wypadanie włosów

Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Istnieje wiele różnych sposobów na wypadanie włosów. Spośród nich wybrałem dla Was sprawdzonych i oczywiście działających.

Zanim jednak o nich, parę słów o możliwych przyczynach nadmiernego wypadania włosów. Dlaczego to ważne? Po pierwsza wiedza to siła. Znając przyczyny swojego przerzedzenia fryzury, będziecie mogli się jej „przeciwstawić”. Zareagować w odpowiedni sposób, a w konsekwencji – uratować swoje włosy. Jakie są możliwe przyczyny problemu?

Powody nadmiernego wypadania włosów:

 • Radykalne odchudzanie
 • Niedobory pewnych witamin i pierwiastków
 • Nadmierna stylizacja fryzury
 • Nieprawidłowa pielęgnacja
 • Stres
 • Niektóre choroby ogólnoustrojowe
 • Depresja (również leki na nią mogą taką sytuację proponować)

Dieta jak sposób na wypadanie włosów

Odpowiednio skonstruowany jadłospis pozwoli nie tylko powstrzymać problem, ale również zapewnić porost,a także – przede wszystkim w zasadzie – wzmocnić fryzurę. Pierwsza zasada brzmi – jadłospis musi być zdrowy. Jeśli do tej pory niespecjalnie zwracaliście na to uwagę, czas najwyższy to zmienić.

Warzywa

Menu należy oprzeć o warzywa, produkty wysokobiałkowe i węglowodany złożone. Nie można też pominąć zdrowych kwasów tłuszczowych. Chude mięso, ryby również są wskazane. I to jest podstawa diety na wypadanie włosów. Muszą się w niej znaleźć pewne pierwiastki i witaminy, które są potrzebne fryzurze. Pozyskacie je z konkretnych produktów.

W grupie pierwiastków, które pomogą zwalczyć nadmierne wypadanie i zapewnią porost nowych jest między innymi siarka, cynk i żelazo. Pierwszy z wymienionych obecny jest w produktach białkowych i takich warzywach jak: kalafior, rzodkiewka, brokuły i brukselka. Najlepszym źródłem cynku są owoce morza. Pierwiastek ten można pozyskać również z kaszy gryczanej i pestek dyni. Żelazo znajdziecie w mięsie, ale również w wielu warzywach.

Jeśli chodzi o witaminy, to przede wszystkim grupa B. Z jej źródłami nie będzie problemu. Jest ona w wielu warzywach i roślinach strączkowych. Co na wypadanie włosów przyda się jeszcze? Witaminy A, C i E. Pierwsza z nich to pomarańczowe i czerwone warzywa. Witamina C w mniejszych lub większych ilościach jest praktycznie wszędzie. Ostatnia z wymienionych to przede wszystkim oleje i orzechy.

Sposoby na wypadanie włosów - oliwa

Sposoby na wypadanie włosów – domowe rozwiązania

Jest ich naprawdę wiele. Różnią się miedzy sobą sposobem aplikacji i oczywiście użytymi składnikami. Część z nich działa bezpośrednio na włosy. Inne docierają do skóry głowy. Jakie domowe sposoby na wypadanie włosów warto stosować?

 • Wcierka z nasion kozieradki. Bardzo prosty sposób. Napar ze zmielonych nasion wciera się bezpośrednio w skórę głowy. Dzięki temu nie tylko ograniczycie wypadanie włosów, ale również zapewnicie porost tzw. baby hair.
 • Oliwa z oliwek – jest ona jednym z częściej wykorzystywanych składników domowych sposobów na wypadanie włosów. Działa nawilżająco. Można stosować ją samą (wystarczy podgrzać i nałożyć na głowę), lub na przykład z żółtkiem jajka.
 • Picie drożdży – gdybyśmy chcieli stworzyć swoistego rodzaju ranking pod nazwą „Sposoby na wypadanie włosów”, to ten byłby bardzo wysoko. Drożdże zawierają w sobie witaminy z grupy B. 1/3 kostki zalana wrzątkiem (około połowy szklanki). Odczekajcie, aż przestygnie. Regularne, codzienne picie 7 razy w tygodniu wspomoże skórę głowy.
 • Płukanka z pokrzywy – to roślina o ogromnej zawartości krzemionki. Bez tej ostatniej nasza fryzura naprawdę źle się prezentuje. Domowe sposoby na wypadanie bez tej płukanki nie byłyby pełne Stosujcie ją w czasie mycia głowy.

Sposoby na wypadanie włosów – trzymaj się pewnych zasad

Dotyczą one między innymi ochrony fryzury przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, Czyli między innymi nadmierna ekspozycja włosów na promienie słoneczne. Trzeba je również chronić przed wilgocią i porywistym wiatrem.

Pamiętajcie też, aby nie narażać ich na uszkodzenia mechaniczne, Do tej grup zalicza się między innymi ciasne związywanie włosów gumką. Bardzo ważna jest też odpowiednia pielęgnacja. Wybór szamponu, który przede wszystkim nie będzie przesuszał fryzury. Mycie głowy w ciepłej (a nie gorącej wody). Płukanie naprzemienne. Zimna, ciepła, zimna, ciepła woda. Unikajcie zbyt częstego suszenia głowy przy pomocy suszarki. Nawet takiej z chłodnym nawiewem. I spraw sobie odżywkę na włosy.

Unikaj stresu

Łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić. Ale to koniecznie, jeśli chcecie zapomnieć o wypadaniu włosów. Stres, a dokładnie rzecz biorąc hormony jakie się przy nim wydzielają, mają negatywny wpływ na cebulki. Osłabiają, a konsekwencją są wypadające włosy. Zadbajcie więc o samopoczucie. Znajdźcie czas na relaks. Nie dość, że podziękuje Wam za to organizm (poprawi się jego kondycja, wzmocni odporność) i ograniczycie wypadanie.

Preparaty na wypadanie włosów

Suplementy na wypadanie włosów

Wiele osób stosuje jako rozwiązanie problemów z fryzurą. Są leki na wypadanie włosów. Niestety często obarczone skutkami ubocznymi. Te ostatnie dotykają między innymi skóry głowy. Suplementy z kolei mają zwykle naturalny skład i są bezpieczne. I to one uzupełniają domowe sposoby na wypadanie włosów. Preparaty tego typu są dostępne zarówno dla kobiet i mężczyzn. Wypadanie włosów w obu przypadkach bowiem różni się.

Wśród kobiet obecnie najpopularniejszymi tabletkami na porost włosów jest Locerin. Oparty aż o 16 składników. Zapoznacie się z moją recenzja Locerinu. Mężczyźni najchętniej wybierają Profolan. Preparat na łysienie androgenowe z naturalnym składem (moja recenzja Profolanu). Suplementy te doskonale wspierają walkę o piękną fryzurę.

Pawel

Tematyką ochrony męskich i damskich fryzur zajmuję się od dobrych kilka lat. Mój młody wygląd zawdzięczam głównie swoim mocnym włosom:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *