5 roślin, które pomagają przy wypadaniu włosów

Naturalne sposoby na łysienie

Mógłbym zacząć od nieco wyświechtanego „medycyna naturalna jest dobra na wszystko”:). Darujemy sobie jednak taki wstęp i od razu przejdziemy do poznania 5 roślin na które warto zwrócić uwagę w sytuacji, gdy tracicie włosy.

Żywokost lekarski

To roślina, którą znajdziecie praktycznie w całej Europie (poza jej południową częścią), ale też i w Azji. Żywokost osiąga około metra wysokości. To roślin mająca kilka właściwości zdrowotnych. Działa między innymi ściągająco i powlekająco. Nie próbujcie pić naparów z żywokostu, bo to grozi silnym zatruciem. W jaki sposób roślina ta pomoże na wypadanie włosów? Zmniejsza ich suchość i rozdwajanie. To przydatna umiejętność, zwłaszcza teraz zimą.

Chmiel pospolity

To z kolei roślina, która przede wszystkim wykazuje działanie uspokajające. Dlatego wykorzystywany jest w lekach na stres. Nas najbardziej interesuje fakt, że chmiel pozytywnie wpływa na skórę głowy. Dokładniej rzecz biorąc – przeciwzapalnie. Chmiel wzmocni ją, a przy okazji Twoją fryzurę. To nie wszystko. Chmiel pospolity możecie wykorzystać w sytuacji, gdy cierpicie z powodu nadmiernego wydzielania łoju.

Rozmaryn

W stanie dzikim roślinę tę znajdziecie w rejonie Morza Śródziemnego. Jest to roślina o wielu właściwościach leczniczych. Pomaga między innymi na pamięć, stosowana jest też przy bólach mięśniowych. Pomocniczo wykorzystuje się ją przy kamicy żółciowej. Rozmaryn pomaga na porost włosów. Zmniejsza też ich przetłuszczanie. Wygładza i nabłyszcza włosy. Olejek eteryczny z tej rośliny można dodawać do wcierek, jak i szamponu.

Nagietek lekarski

Wyciąg z tej rośliny jest chętnie stosowany w medycynie naturalnej. Ma on kilka ciekawych właściwości. Wykazuje działanie przeciwzapalne i łagodzące. Jest pomocny w przypadku gdy zmagacie się z łupieżem. W pewnym stopniu zapobiega wypadaniu włosów. Fryzura po zastosowaniu nagietka powinna być bardziej błyszcząca.

Pokrzywa

To bardzo ciekawa roślina z perspektywy osoby, która walczy z łysieniem androgenowym powodowanych przez nadmierną aktywność DHT (to pewne uproszczenie). Pokrzywa jest silnym inhibitorem tego ostatniego. Oznacza to, że ogranicza jego działanie. W ten sposób walczy z łysieniem typu męskiego. Pokrzywę (nie tylko ją) znajdziesz w najlepszym obecnie rozwiązanie na tę przypadłość – Profolanie. Warto, jeśli walczysz z łysieniem, zapoznać się z nim. Pokrzywa – co warto wiedzieć – wspomaga ukrwienie skóry głowy i ogranicza wydzielanie sebum.

Dodaj komentarz