4 właściwości pokrzywy, które musisz znać

Naturalne sposoby na łysienie

Chwast porastający niemal całą Polskę. Roślina, która kojarzy się przede wszystkim z tym, że „parzy” jak się jej dotknie. To nasze babcie i prababcie uznawały za najważniejszy,  drogocenny wpływ. Dzięki temu mieliśmy być zdrowi.

Nie mam tutaj w żadnym wypadku negować mądrości ludowej (tym bardziej zresztą, że uważam iż warto ją znać). Chciałbym jednak opisać drogocenny wpływ pokrzywy w nieco bardziej „naukowy” sposób.

Pozytywny wpływ na układ pokarmowy

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale jeśli walczycie z nadmiernymi kilogramami, to warto zwrócić uwagę na pokrzywę. Po pierwsze roślina ta bardzo pozytywnie wpływa na przemianę materii. Usprawnia metabolizm. Można pić herbatę z pokrzywy, ale też nic nie stoi na przeszkodzie by młode liście dodawać do swoich potraw. Zawarte w tej rośliny składniki między innymi usprawniają pracę trzustki, ale też i wątroby.

Ratunek dla układu moczowego

To z kolei dość często wymieniana właściwość pokrzywy. Przede wszystkim roślina ta ma działanie moczopędne. Dzięki temu jest spora szansa na uniknięcie kamicy nerkowej. Zresztą jest też polecana jako lek w przypadku tej choroby. Pokrzywa pomaga też usuwać dzięki swoim właściwościom nadmiar wody z organizmu. Przy okazji i toksyn. To ostatnie ma wpływ na wiele aspektów związanych ze zdrowiem.

Regeneracja organizmu

To „zestaw” kilku właściwości, które razem dają takie właśnie działanie. Część z nich już wcześniej wymieniłem. Chociażby fakt wspomagania pracy układu pokarmowego. Pokrzywa dzięki swojej zawartości pozwala wzmocnić odporność organizmu. To kwestia niezbędna przy jego regeneracji. Działa też pozytywnie na układ krwionośny. Obniża również poziom cukru w organizmu.

Ratunek dla włosów

Pokrzywę często wymienia się w tym kontekście fryzury. Chciałbym się tutaj skupić na tym, że roślina ta ma silne działanie „anty-DHT”. Jeśli walczysz z łysieniem to spotkałeś się z tym skrótem. TO właśnie Dihydrotestosteron odpowiada za „usypianie” mieszków, a w konsekwencji za łysienie. Pokrzywa jest inhibitorem DHT. Nie wchodząc w lekcje chemii, najprościej mówiąc: powstrzymuje jego szkodliwe działanie (przeczytaj koniecznie wyniki badań). Dzięki temu pozwala walczyć z łysieniem. Istotną kwestią jest odpowiednie stężenie składników, które odpowiadają za tę właściwość. Profolan to preparat w którym wykorzystano formułę GROW 3. Jednym z jej elementów są wspomniane składniki. Jeśli walczysz z łysieniem androgenowym, warto poznać ten preparat.

Dodaj komentarz