4 skuteczne sposoby na wypadanie włosów

Naturalne sposoby na łysienie

Istnieje wiele metod, które mają uchronić nas przed tym problemem. Byłbym nieuczciwy wobec czytelników, gdyby nie podkreślił jednej rzeczy. Na to czy dany sposób będzie skuteczny w danym przypadku, wpływ mogą mieć czynniki indywidualne. Tak samo na – nazwijmy to – zakres działania i jego natężenie. Uzbrojeni w tę wiedzę, przejdźmy do czterech sposobów, które są uznawane za najbardziej skuteczne.

Wcierka z kozieradki

Pojawiała się ona już u mnie kilka razy, ale nie ma w tym nic dziwnego. To bez wątpienia jeden z częściej chwalonych sposobów na powstrzymanie wypadania włosów. Sposób prosty do zrobienia. Kupujecie kozieradkę (zmielone nasiona). To koszt kilku złotych w sklepie zielarskim. Około łyżeczki zalewacie niewielką ilością wody (50 do 100ml). To ostatnie jest powiedzmy „uznaniowe”. Czekacie parę minut. Kozieradka opadnie na dół. Warto przecedzić, bo interesuje nas tylko płyn. Przelewamy do butelki z atomizerem (to w sumie najlepsze rozwiązanie). Aplikujemy na skórę głowy i wcieramy. Można to robić po myciu głowy (jeśli nie będzie Wam przeszkadzał specyficzny zapach) lub przed (jeśli musicie gdzieś wyjść). Pierwsze efekty w niektórych przypadkach są widoczne już po 2 tygodniach.

Rzuć palenie

To sposób na wypadające włosy? Przede wszystkim to metoda na zdrowie. To też oczywiście ma przełożenie na stan fryzury. Wciąż trwają dyskusje jak nałogowe palenie wpływa na włosy, ale pewne jest, że substancje, które są w papierosach zawarte to trucizny. A co to oznacza chyba nikogo uświadamiać nie muszę. Palenie papierosów może też wpływać na stan włosów w sposób pośredni ( chociażby przez wpływ na krążenie krwi).

Wcierka z czarnej rzepy

Akurat teraz można ją kupić. Nie wszędzie co prawda, bo obecnie czarna rzepa nie należy do najpopularniejszych warzyw w naszej kuchni, żeby nie napisać „prawie wcale jej w niej nie ma”. Podstawowa wersja wcierki jest łatwa. Ścieramy rzepę na tarce, a potem odciskamy sok. Ten wcieramy w skórę głowy. Przygotujcie się na… mało przyjemny zapach. Sok będzie też „mrowił” po aplikacji. W sumie prostszą metoda uzyskania go, jest wrzucenie rzepy do sokowirówki. Wcierkę stosować regularnie (np. co dwa dni).

Pamiętaj o cynku

To w sumie bardziej zasada, ale bardzo ważna. Cynk to niezwykle istotny pierwiastek dla całego naszego organizmu, ale my skupimy się na skórze głowy i włosach. Niedobór tego pierwiastka, jeśli będzie się przedłużał, to problem dla nich. Cynk warto dostarczać przez dietę. Owoce morza (oczywiście jeśli możecie), kasza gryczana i pestki z dyni. Można się też zdecydować na preparat do stosowania zewnętrznego, które zawierają cynk. To na przykład Profolan. Cynk to nie jest najbardziej istotny składnik tego preparatu. W jego przypadku postawiono na skuteczną kooperację pokrzywy i skrzypu. Cynk jest tutaj elementem wspierającym ich działanie, ale przede wszystkim mającym wpływ na stan skóry.

Preparat Profolan można nabyć między innymi tutaj

One thought on “4 skuteczne sposoby na wypadanie włosów

  • Ja akurat wzięłam się za zmianę kosmetyków. Od 6mc wiernie używam szamponu+odżywki z dermastica i bardzo sobie chwalę ich działanie, świetnie odżywiają włosy i poprawiają ich kondycję.

Dodaj komentarz