4 rzeczy, które musisz wiedzieć o łysieniu androgenowym

Łysienie u mężczyzn

Nie tylko jeśli się z nim zmagasz. Być może jeszcze wszystko (chociaż oczywiście Ci tego nie życzę) przed Tobą. Tak czy tak, wiedza to zawsze potężny oręż w walce z jakimś problemem. W tym wypadku łysieniem androgenowym.

 

Dotyka nie tylko mężczyzn

Chociaż kojarzymy je z facetami, to nie jest to jedynie męski problem. Łysienie androgenowe zdarza się u kobiet. Chociaż oczywiście zdecydowanie rzadziej niż u mężczyzn. Natomiast na pewno ma on u kobiet dużo większy wpływ na psychikę. Łysienie androgenowe ma też u pań inni przebieg. Przede wszystkim przyjmuje charakter rozlany. Dotyczyć może całej głowy. Ale zwykle zaczyna się z przodu. Symptom to nadmierne wypadanie włosów. Dochodzi do widocznego przerzedzenia fryzury.

Za łysienie androgenowe odpowiada DHT

Niestety musisz sobie wbić mocno do głowy ten skrót. Przyjdzie Ci się z nim zapoznać. DHT to dihydrotestosteron. Aktywna forma męskiego hormonu. Ma on sporo do powiedzenia w naszym organizmie. W tym momencie interesuje nas to, że powoduje „usypianie” mieszków. Skutkuje to najpierw coraz cieńszymi włosami, a w konsekwencji przestają one rosnąć. Cały „proces” zaczyna się od przodu głowy (tzw. cofanie linii czoła).

Przy wypadaniu włosów pojawia się nadmiernym łojotok

Nie zawsze, ale istnieje spora szansa na taki problem. Łojotok w pewnym stopniu można powiązać z androgenami (męskimi hormonami). Jego przyczyn szukać należy między innymi w stresie, diecie i niektórych chorobach. Sam łojotok często nazywa się “powodem nasilającym łysienie androgenowe”. Przede wszystkim ma on wpływ na same włosy. Na ich osłabienie. Nie można nie wspomnieć, że szkodzi skórze głowy.

Z męskim łysieniem warto walczyć

Oczywiście wybór należy do Ciebie. Możesz zgolić się na kolano. Jest to jakieś rozwiązanie. Jeśli jednak chcesz walczyć z łysieniem, to mam dla Ciebie rozwiązanie. Niektórzy decydują się na przeszczep. To niestety bardzo droga „zabawa”. Nie każdego na nią stać. Do tego istnieje kwestia skuteczności.

Możesz też walczyć z łysieniem androgenowym od środka, uderzając bezpośrednio w przyczynę problemu. Chodzi o okiełznanie DHT. Ograniczeniu jego wpływu na Twoją fryzurę. W taki sposób działa preparat Profolan, zawierający obecnie najsilniejszy znany inhibitor (związek powstrzymujący działanie) DHT. Preparat ten wspomaga też porost nowych włosów. Więcej na jego temat poczytasz na stronie producenta. 

3 comments

  • No ja sobie zrobiłem świąteczny prezent i kupiłem Profolan. Stosuje w zasadzie miesiąc i jestem pod wrażeniem. Przede wszystkim w końcu przestały mi wychodzić (nawet nie wypadać) włosy w dużej ilości:) Na efekty w postaci porostu wiem, ze jeszcze muszę poczekać. I tak jestem zszokowany, ze efekty pojawiły się tak szybko:))

  • Podobnie jak Panowie wyżej. Chociaż u mnie potrzebna była pełna kuracja. Ale łysina była powiedzmy średnio zaawansowana. Dość powiedzieć, że pierwsze widoczne efekty pojawiły się w piątym tygodniu. Więc inaczej niż u Pawła. Ale się pojawiły:) A nie dawałem sobie dużej nadziei

Dodaj komentarz