4 rzeczy które facet powinien zrobić po czterdziestce

mężczyzna

Niejako z rozpędu postanowiłem popełnić taki właśnie tekst. Ostatnio było o tym co musi zrobić trzydziestolatek. Dzisiaj o tym co staje się koniecznością dekadę później.

Zadbać o dietę

W zasadzie to już po trzydziestce nasz metabolizm zwalnia. To skutkuje między innymi tym, że „nagle” zaczyna nam przybywać sporo na wadze. Oczywiście to tylko jeden z czynników. I przez te 10 lat nasz organizm musi znosić nadmierne kilogramy. A te mają na niego bardzo zły wpływ. Dość powiedzieć, że zwiększają ryzyko miażdżycy i zawału. I właśnie okolice czterdziestki to najlepszy czas na to, aby zawalczyć z nadmiernymi kilogramami. Zmienić dietę na zdrowszą. Wyrzucić z jadłospisu wszelkie tłuste i ciężkostrawne potrawy. A przynajmniej w znaczącym stopniu je ograniczyć. Dla własnego zdrowia.

Być bardziej aktywnym

Jakoś to tak wygląda, że im bliżej czterdziestki, tym mniej chce nam się ruszać. Zresztą wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku diety granicą jest ukończenie 30 lat. I znowu dla własnego dobra (a więc zdrowia) warto się ruszyć sprzed laptopa czy telewizora. Oczywiście w tym wieku nie ma się co rzucać z motyką na słońce. Zwłaszcza jeśli do pewnego momentu w ogóle się mało co ruszaliśmy. Na początek może rower albo basen. Siłownia też jest dobrym rozwiązaniem, ale nie szarżujmy. Popisywanie przed innymi ćwiczącymi zawsze kończy się źle.

Zrobić badania

Warto szczególnie zwrócić uwagę na poziom cukru. W tym wieku w zasadzie koniecznością jest jego zbadanie. Poziom cholesterolu to kolejna, istotna kwestia z punktu widzenia czterdziestolatka. W momencie gdy mamy za sobą już cztery dekady życia, koniecznie trzeba sprawdzić w jakim stanie jest gruczoł krokowy. Oprócz wymienionych badań dobrze jest też kontrolować wzrok i słuch.

Powalczyć z łysieniem

Jeśli do tej pory nic w tym temacie nie zrobiliśmy, to może czas najwyższy. Wiele zależy od stanu naszej fryzury. Są różne rozwiązania, które można zastosować. Od leków dostępnych na receptę, przez naturalne rozwiązanie po przeszczep włosów. Najbardziej bezpieczne są te drugie. Jedną z możliwości jest preparat Profolan. Formuła Grow 3, której głównym zadaniem jest uderzenie w bezpośrednią przyczynę męskiego łysienia. Zresztą, poczytajcie o tym więcej na stronie producenta.

Dodaj komentarz