4 rzeczy, które facet powinien zrobić po 30

mężczyzna

Bardziej „magiczną” datą jest ukończeniu czterdziestu lat, ale i 3 dekady życia do czegoś zobowiązują. Poniższa lista oczywiście nie jest pełna i każdy trzydziestolatek może ją uzupełnić o swoje postanowienia.

Zmienić sposób ubierania

To akurat temat dość ciekawy. Myślę, że ta granica zmiany sposobu ubierania jednak się przesunęła bliżej czterdziestki. Wydaje mi się jednak, że kiedy kończymy 30- stkę, warto jednak parę rzeczy zmienić. Nie mówię, że od razu trzeba wskakiwać w gajer i cały czas w nim chodzić. Warto byłoby jednak kupić chociaż jeden z prawdziwego zdarzenia. Nie taki studniówki. Zresztą pytanie brzmi, czy jeszcze byśmy się w niego zmieścili;). Najlepiej zainwestować w garnitur szary lub granatowy. Ekstrawagancję może lepiej sobie odpuśćmy.

Zadbać o skórę

Wiem, że to niby niemęskie itd., ale panowie ustalmy, czasy mydła i wody po goleniu brutal się skończyły. Nie mówię, że macie mieć więcej kosmetyków niż Wasza partnerka, ale naprawdę przydałoby się zainteresować preparatami przeznaczonymi do pielęgnacji męskiej skóry. Bardzo często mamy problem z przetłuszczaniem się jej, a jednocześnie w niektórych partiach jest ona sucha. I właśnie dlatego potrzebujemy odpowiednich działań i kosmetyków. Dzięki temu możemy uniknąć mało estetycznych wyprysków.

Zrobić sobie badania

Nie jesteśmy nieśmiertelni. I to właśnie po trzydziestce zaczniemy odczuwać. Zwłaszcza jeśli lubimy sobie poimprezować. Nagle się okaże, że nie możemy bawić się tak jak jeszcze parę lat temu. Pewnie na początku będziemy to bagatelizować. Warto jednak udać się do lekarza. Jakie badania sobie zrobić? Przede wszystkim sprawdźmy sobie stan uzębienia. Zbadajmy stan słuchu i wzrok. Ten ostatni może już zacząć o sobie dawać znać. Dobrze jest też zrobić EKG. Po trzydziestce trzeba iść i zbadać stan prostaty. Bliżej czterdziestki, ale jednak to konieczność.

Zadbaj o włosy

Jeśli zauważyliśmy pierwsze oznaki przerzedzenia się fryzury, to dobrze jest od razu zareagować. Im szybciej, tym lepiej. Najlepiej zainwestować w dobry i naturalny bloker DHT (czyli aktywnej formy testosteronu). Ten ostatni jest odpowiedzialny za nasze łysienie. Jednym z rozwiązań jest preparat Profolan. Oparty o innowacyjną formułę GROW3 której rolę wspomnianego blokera spełnia specjalne stężenie ekstraktu z pokrzywy. Warto o nim poczytać na stronie producenta.

Dodaj komentarz