4 proste sposoby na porost włosów

Porost włosów

Zwykle nie wymagają dużego nakładu czasu. I to właśnie dlatego warto zwrócić na nie uwagę w dzisiejszym zabieganym świecie:) To typowo „domowe” sposoby nie wymagające też ogromnych nakładów finansowych. Różnie za to może być z ich efektywnością.

wlosy

Wcierka z cebuli

Już pierwszy sposób udowadnia, że wiele za takie sposoby nie zapłacisz. Każdy ma w domu cebulę. Wystarczy zetrzeć ją na tarce. To co uzyskasz wcieraj w skórę głowy. Jak większość tego typu sposobów, śmierdzi:). Nic na to nie poradzisz, ale możesz zminimalizować szkody. Wystarczy wcierać ją przed myciem głowy. Zresztą w przypadku wszelkich domowych sposobów ratujących włosy najlepiej tak robić. Dlaczego cebula ma Ci pomóc? Posiada w sobie związki siarki. Ten ostatni pierwiastek jest niezwykle ważny dla aminokwasów budujących włosy.

Wcierka z czarnej rzepy

Wspomniałem o tym warzywie pisząc ostatni tekst. Czarna rzepa (spotkasz się z nazwą „rzodkiew”) to jeden z częściej polecanych sposobów na porost włosów. Wspomniałem przy cebuli o zapachu. Rzepa to dopiero “pachnie”. Nie każdy to pasuje. Z drugiej strony czasem trzeba pocierpieć. W przypadku czarnej rzepy postępujemy tak samo jak przy cebuli. Ścieramy warzywo. Uzyskany sok wcieraj w skórę głowy. 15 do 30 minut na głowie i dokładnie umyj głowę. To sposób, który pomoże między innymi powstrzymać wypadanie włosów. Powinny się też pojawić nowe na głowie.

POZNAJ JUŻ TERAZ SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA MĘSKIE ŁYSIENIE

Płukanka z octu jabłkowego

To hit przede wszystkim wśród osób chcących zrzucić parę kilogramów. Ocet jabłkowy może również pomóc Twojej fryzurze. A dokładniej rzecz biorąc skórze głowy. Taka płukanka przywraca jej prawidłowe pH. To o tyle ważne, że gdy jest ono zaburzone, dochodzi zwykle do nadmiernego wypadania włosów. Przygotowanie takiej płukanki jest niezwykle proste. Weź ¾ szklanki wody. Do tego dodać ¼ octu jabłkowego. Wymieszaj i gotowe. Używaj na mokre, umyte włosy.

ziemniaki

Sok z ziemniaków

To sposób, który może wywołać zdziwienie. W sumie to mnie to nie dziwi. Ziemniakowi przez wiele lat nie przypisano żadnych ponad naturalnych zdolności. Ot, zwykły składnik niedzielnego obiadu. Ziemniaki mają sporo ważnych dla organizmu składników. Mam tutaj na myśli witaminy z grupy B. Potrzebnej włosom podobnie jak wspominana siarka. Ziemniaka przeciśnij przez sokowirówkę. W razie potrzeby dwa. Płyn, który otrzymasz, rozprowadź na skórze głowy i włosach. Po mniej więcej 20 minutach zmyj. I tyle. Po pierwsze sok z ziemniaków wpływa pozytywnie na porost. Poza tym, jeśli masz problem z przetłuszczającą się fryzurą, pomoże.

2 comments

    • Najlepsze rezultaty uzyskasz stosując czarną rzepę i cebulę. Ale tak naprawdę, jeśli masz większy problem z włosami, to polecałbym Ci jednak kurację Profolanem – powstrzymuje łysienie i pobudza mieszki włosów do pracy (czyli wspomaga porost:) Poczytaj więcej o nim na stronie producenta: http://tnij.org/vygj0am

Dodaj komentarz