4 produkty, których Twoje włosy pragną

Dbaj o włosy

Same z siebie nie są cudownym rozwiązaniem pozwalającym uniknąć nadmiernego wypadania włosów. Dostarczają jednak składników bez których taka sytuacja może mieć miejsce. I właśnie dlatego warto je włączyć do diety.

Kalafior

Tak wiem, że to nie jest sezon na świeże warzywa, ale dodajcie tekst do ulubionych i przypomnijcie go sobie, kiedy się pojawią:). Uwielbiam kalafiora. Pod każdą postacią, również niekoniecznie zdrową, czyli smażonego z bułką tartą. Dlaczego warto go jeść? Kojarzycie dość specyficzny zapach przy gotowaniu tego warzywa? To zasługa związków siarki. A ten pierwiastek jest dla naszych włosów niezbędny. Aminokwasy budujące je,  bez siarki się nie obędą. I właśnie dlatego warto podjadać kalafiora. Oczywiście są też lepsze źródła tego pierwiastka.

Łosoś

Ryb akurat nie lubię i omijam szerokim łukiem, ale warto myślę o nim wspomnieć. Abstrahując całkowicie od tego, że łosoś norweski jest uznawany za najbardziej szkodliwego dla naszego organizmu. Nie będę się skupiał na plusach i minusach jedzenia ryb. Dość powiedzieć, że łosoś to między innymi kwasy tłuszczowe, witaminy: A i grupa B, a także białko. Wszystkie wymienione mają wpływ na stan włosów. I dlatego warto czasem skusić się na tę rybę.

Fasolka szparagowa

Ją umieszczam z tego samego powodu co kalafiora. Uwielbiam:). Fasolka szparagowa przyda się włosom. Lepiej jednak wybrać zieloną, która pojawia się później niż żółta. Zawiera ona pewne ilości żelaza (chociaż co oczywiste nie jest jej najlepszym źródłem), a niedobór tego pierwiastka to spory problem dla fryzury. Fasolka to też wspominany już beta-karoten, a także witamina C. I na nie też warto zwrócić uwagę.

Cebula

To jednowarzywna, dostępna cały rok broń na wypadające włosy:). Po pierwsze cebulę stosuje się jako wcierkę. Ale to akurat nas tutaj w tym wypadku mniej interesuje. Cebulę warto jeść, po pierwsze dlatego, że ma w sobie siarkę. To jednak nie wszystko. Cebula to też selen. Pierwiastek rzadko wymieniany w kontekście zdrowia. A powinien być. Jest silnym antyoksydantem. W kontekście włosów interesuje nas jego pozytywny wpływ na skórę głowy. Selen wzmacnia też układ odpornościowy. Dzięki temu unikamy chorób. A te – szczególnie z wysoką gorączką – mogą powodować wypadanie włosów.

Dodaj komentarz