Dynia na wypadanie włosów

4 jesienne warzywa, które wspomogą Twoje włosy

Dbaj o włosy

Posiadają w sobie składniki mające w mniejszym lub większym stopniu pozytywny wpływ na stan fryzury. Warto je umieścić w swojej diecie, zwłaszcza gdy zależy Ci na tym, aby włosy nie wypadały w nadmiernych ilościach.

Czarna rzepa

To raczej późnojesienne warzywo, ale na pewno „must have”, jeśli chodzi o produkty wspomagające włosy. Czarna rzepa znana jest przede wszystkim jako składni wcierki. Wystarczy zetrzeć ją na tarce. Otrzymany sok wcierać w skórę głowy. Zapach jest nie do wytrzymania, ale to jedna z bardziej skutecznych wcierek. Dlaczego czarną rzepę warto włączyć do diety? Przede wszystkim zawiera związki siarki. Pierwiastek niezbędny dla prawidłowego wzrostu włosów. Czarna rzepa to też witaminy z grupy B. Ich niedobór może prowadzić do wypadania włosów. Z czarnej rzepy możesz przygotować np. surówkę.

brukselka

Brukselka

Pochodzi z Belgii i to stosunkowo młode warzywo. Specyficzny smak powoduje, że raczej nie gości często na naszych stołach. A to błąd. Ma w sobie wiele ciekawych składników i dzięki temu właściwości. Przypisuje się jej np. działanie przeciwnowotworowe. W jaki sposób brukselka pomoże włosom? Podobnie jak czarna rzepa zawiera ona witaminy z grupy B. To między innymi kwas pantotenowy. Witamina B5 przede wszystkim wzmacnia fryzurę. W brukselce jest również beta-karoten. Jego niedobór równą się wypadaniu włosów.

Pietruszka

Zwykle w kontekście fryzury wymienia się natkę pietruszki. Możesz z niej przygotować koktajl np. z jabłkiem. Dzięki niemu można się cieszyć baby hair. Uważaj jednak, by nie pić go za często (spotkałem się np z tym, że powoduje wysypki skórne). Ja jednak chciałem przekonać do jedzenia korzenia pietruszki. Ma on chociażby działanie moczopędne. Dzięki temu pozwala usuwać z organizmu toksyny. Głównie pomaga to przy odchudzaniu, ale pośrednio ma też wpływ na stan fryzury. Pietruszka to też żelazo. O ten pierwiastek warto dbać. Jego niedobór to nadmierne wypadanie włosów.

Dynia

To warzywo, które ma wiele ciekawych właściwości. Jest chociażby polecane jako element diety odchudzającej. Spotkasz się też z koncepcją, że może być ona pomocna w przypadku cukrzycy. W jaki sposób wpływa na włosy? Dynia pomoże nie tylko fryzurze, ale też skórze i paznokciom. To między innymi dzięki obecności wspominanego już wcześniej beta-karotenu. Dynia to również witaminy z grupy B. Ma pewno ilości cynku w sobie. To bardzo ważny pierwiastek dla włosów. Z dyni najlepiej przygotować zupę- krem. Jesienią nie ma nic lepszego na rozgrzanie:) Smacznego.

Dodaj komentarz