Zioła powstrzymujące wypadanie włosów

Naturalne sposoby na łysienie

Naturalne rozwiązania zawsze są lepsze z perspektywy Twojego organizmu. Większość po prostu nie ma skutków ubocznych. To szczególnie ważne przy walce z wypadaniem włosów (większość „chemii” ma negatywny wpływ na organizm).

ziola-wypadanie-wlosow

Tatarak zwyczajny

Zwolennicy tego drugiego sposobu wskazują, że naturalne metody są słabsze w działaniu. To nieprawda, a tatarak zwyczajny to jeden z dowodów na to. Roślina która porasta okolice wodne i raczej nie jest kojarzona z włosami. Jako ciekawostkę podam, że jej nazwa ludowa to tatarskie ziele. A jeśli dobrze poszukacie, to znajdziecie tę roślinę… nawet w Ameryce Północnej. W jaki sposób pomoże Twoim włosom? Tatarak zwyczajny przede wszystkim poprawia krążenie krwi. Dzięki temu do skóry głowy szybciej i w większej ilości będą dostarczane składniki odżywcze. Również te potrzebne włosom. To jednak nie wszystko. Tatarak nie dość, że zapobiega wypadaniu włosów, to jeszcze przyspiesza ich porost. Ma też działanie przeciwłojotokowe. A jakby jeszcze było tego mało, to przypisuje się tej rośliny właściwości przeciwłupieżowe.

Rozmaryn

To roślina, którą znajdziesz między innymi w okolicach Morza Śródziemnego. Jej cała nazwa brzmi: Rozmaryn lekarski i dość jasno wskazuje ona na szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej. Jest na przykład wykorzystywana przy bólach mięśniowych. Skupiając się na najbardziej nas tutaj interesującym aspekcie, to przede wszystkim rozmaryn wspomaga porost włosów. Zapewnia też ich połysk. Nie można jednak nie wspomnieć też o tym, że przypisuje się tej roślinie zmniejszanie wypadania włosów. Rozmaryn ma w sobie przeciwutleniacze, które między innymi regulują wydzielanie sebum. Nadmiar tego ostatniego bardzo często występuje przy łysieniu androgenowym. Rozmaryn w końcu łagodzi podrażnienia skóry.

skrzyp-polny

Skrzyp

Kolejna roślina wymieniana przede wszystkim jako skuteczne rozwiązanie na porost włosów. Za to odpowiada w preparacie Profolan, stosowanym na łysienie androgenowe. I właśnie w tej materii skrzyp zawierający sporo krzemu przydatnego włosom, ma najwięcej do powiedzenia. Koniecznie trzeba też wspomnieć, że ma w sobie sporo przeciwutleniaczy. Roślina ta ma pozytywny wpływ na krążenie krwi. Podobnie jak tatarak. Skrzyp sam w sobie wzmacnia też włosy. Dzięki swojemu działaniu w pewien sposób powstrzymuje też ich wypadanie. Spotkałem się też z koncepcją, że roślina ta chroni przed siwieniem. Tutaj zdania są podzielone.

OKAZJA – PROFOLAN 20% TANIEJ! 

Dodaj komentarz