Zioła na porost włosów

Porost włosów

Ich skuteczność jest różna. Część swoją sławę zawdzięcza dobremu PR-owi. O innych z kolei mało kto słyszał.

Skrzyp

Zacznę od jednej z najbardziej popularnych roślin w temacie porostu włosów. To akurat wynika z jej skuteczności. Skrzyp polny ma wiele ciekawych właściwości. Jeśli sami chcecie jej szukać, to przede wszystkim polecam odwiedzić łąki (szczególnie te wilgotne), czy nasypy kolejowe. Skrzyp bardzo często poleca się na schorzenia dróg moczowych. Nas tutaj jednak najbardziej interesuje to, że zawiera w sobie dużo krzemionki, niezbędnej dla naszej fryzury. Dzięki tej roślinie włosy staną się lśniące i dużo mocniejsze. Skrzyp stymuluje też mieszki włosowe do pracy. Jest w tym tak skuteczny, że wykorzystuje się go w preparatach na męskie łysienie. Profolan to najlepszy przykład. To zresztą niejedyna roślina w składzie. Warto się z nim zapoznać na stronie producenta.

Rozmaryn

Tę roślinę w stanie dzikim znaleźć można przede wszystkim w rejonie Morza Śródziemnego. Jego pełna nazwa to rozmaryn lekarski. Jest on stosowany w wielu dolegliwościach. Ma między innymi działanie odkażające, ale też i na przykład wzmacniające naszą pamięć. Pomocniczo stosuje się go też w przypadku leczenia kamicy żółciowej. Nas interesuje to, że rozmaryn ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Pomoże nam więc między innymi przy łupieżu. To jedna sprawa. Rozmaryn zapewnia też połysk fryzurze. Wspomaga również porost nowych włosów.

Bambus

I nieco egzotyki na koniec. Bambus to w zasadzie rodzaj roślin. Ich elementem charakterystycznym jest drewniejąca łodyga. Bardzo często można spotkać suplementy w których jest obecny ekstrakt z jednego z gatunków bambusa.

W jaki sposób wpływa ona na nasze włosy? Przede wszystkim dzięki niemu stają się one wyraźnie grubsze. Fryzura będzie też bardziej gęsta. Ma on więc wpływ na porost. Włosy staną się mocniejsze. Takie a nie inne działanie jest związane ze wspominaną już przeze mnie krzemionką. W pewnym sensie można by powiedzieć, że roślina ta pomaga obudzić cebulki do pracy. Możecie się zdecydować nie tylko na suplementy, ale są i szampony w których zastosowano bambus. Wykorzystuje się wyciąg z niego, ale też i olejek.

Dodaj komentarz