Zioła, które wzmacniają włosy

Porost włosów

Zależnie od tego jaki rodzaj fryzury masz, pomocne mogą być różne rośliny. Na pewno, jeśli wypadają Ci włosy, to powinieneś/powinnaś na nie zwrócić uwagę.

zioła

Gdy Twoja fryzura się przetłuszcza

A zdarza się to niezwykle często i może mieć naprawdę różne powody (np. przy łysieniu androgenowym pojawia się taki problem). Jakie zioła mogą być pomocne w tym wypadku? Na pewno warto zwrócić na skrzyp polny. Ma ona w sobie między innymi sporo krzemionki. To składnik potrzebny Twoim włosom. Krzem odpowiada chociażby za regenerację skóry głowy. Działa na włosy wzmacniająco. Przy okazji wspomaga ich porost.

Kolejną rośliną jest chmiel. Dostarczanie go pod postacią piwa nie pomoże. Przynajmniej w sposób standardowy:). Bo zamiast go pić, możecie przygotować z niego płukankę. Wzmacnia włosy. Chmiel często jest składnikiem preparatów przeciwko ich wypadaniu. Roślina ta na skórę głowy działa przede wszystkim przeciwzapalnie. Przyda się też przy łojotokowym zapaleniu skóry.

Ostatnią rośliną, którą chciałem wam zaprezentować jest szałwia. Ma ona wiele ciekawych właściwości, ale nas tutaj najbardziej interesuje, że roślina ta działa stymulująco na mieszki włosowe. Efektem takiego działania jest przede wszystkim wzmocnienie Twojej fryzury.

Gdy Twoja fryzura jest sucha

Zaczniemy od pokrzywy. To roślina o bardzo dużym wpływie na włosy. Dzięki swojemu składowi może ona między innymi powstrzymywać ich wypadanie. Ekstrakt z tej rośliny wspomaga walkę z łysieniem androgenowym w preparacie Profolan. Pokrzywa w pewnym stopniu pobudza też porost nowych włosów.

Lipa przede wszystkim pomoże Ci przy infekcji wirusowej, ale można ją stosować też do płukanek. Z racji tego, że kwiat drzewa wytwarza pewnego rodzaju śluz, dzięki temu może być pomocny w nawilżaniu skóry głowy i Twojej fryzury. Z tego powodu jeśli masz włosy przetłuszczające się, to lipy nie używaj, nawet jako jednego ze składników płukanki.

Łopian to roślina, która nie jest zbyt popularna w temacie pielęgnacji fryzury. Chyba, że mamy do czynienia z włosomaniaczkami;). One doskonale wiedzą jakie działanie ma łopian. Roślina ta między innymi wspomaga regulacje działania gruczołów łojowych. To jednak nie wszystko co Ci łopian oferuje. Ma też pewne zasługi w powstrzymywaniu wypadania włosów.

Profolan tylko teraz 20% taniej!

Dodaj komentarz