Po wakacjach warto zadbać o swoją fryzurę

Zadbaj o włosy po wakacjach

Dbaj o włosy

Po wakacjach warto zadbać o swoją fryzuręPrzede wszystkim chciałem podziękować za pierwszy (mam nadzieję nie ostatni) komentarz na moim blogu we wpisie o profilaktyce w kwestii wypadania włosów, oby było ich więcej. Dzisiejszy temat jak widać po tytule będzie pewnego rodzaju kontynuacją dbania o naszą fryzurę, chociaż dzisiaj skupimy się dla odmiany na doraźnych działaniach.

Lato co prawda się jeszcze nie skończyło – chociaż pogoda za oknem mówi co innego – ale warto już teraz zacząć ratować swoje włosy, które szczególnie właśnie podczas tej pory roku, narażone są na działanie czynników zewnętrznych (woda, słońce, wiatr, piasek). Jeśli po powrocie z urlopu zauważyliście, że Wasza fryzura straciła blask, włosy stały się przesuszone i łamliwe to znak, że musicie coś z tym zrobić. Dodatkowo po wakacjach często pojawia się łupież, łojotok, ale i przesuszenie skóry. Z tymi problemami trzeba sobie jakoś poradzić.

Przede wszystkim, pierwszym krokiem powinna być wizyta w dowolnym sklepie z kosmetykami. Potrzebujemy dwóch rodzajów preparatów: regenerujących i nawilżających. Celowo nie podaje konkretnych nazw, bo tak naprawdę wybór kosmetyków to sprawa indywidualna. Należy wziąć pod uwagę stan naszej fryzury, typ włosów i skalę zniszczeń, ale również konkretny problem, który nas dotknął.

Naczelną zasadą w pielęgnacji po okresie wakacyjnym powinno być odżywianie i nawilżanie. Jeśli często suszymy głowę po myciu (chociażby z racji braku czasu), to na ten czas powinniśmy przestać. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, to dobrym rozwiązaniem jest zakup kosmetyków termoaktywnych, czyli takich które swoje działanie rozpoczynają właśnie w trakcie procesu suszenia włosów suszarką. Natomiast warto też pamiętać o tym, czego w czasie reaktywacji naszej fryzury musimy unikać. Do tej grupy należą wszelkie kosmetyki służące do stylizacji, a więc między innymi lakierów i mocnych żeli. Warto też na jakiś czas odstawić farby do włosów. Używajmy kosmetyków delikatnych, a także takich które nie obciążają fryzury.

Jeśli nasz domowy salon kosmetyczny nie przynosi żadnych efektów, to znak że czas udać się do profesjonalisty, ponieważ najprawdopodobniej nasze włosy dużo mocniej ucierpiały podczas lata. Na pewno wydamy nieco pieniędzy, ale przynajmniej będziemy mieli pewność, że nie zaczną nam wypadać.

A tu możecie poczytać o działaniach profilaktycznych w kwestii słońca i włosów

Dodaj komentarz