Wizyta u trychologa – co warto wiedzieć?

Dbaj o włosy

Decyzja zapadła. Czas udać się do tego specjalisty. Jako, że to pierwsza wizyta, zastanawiasz się czego właściwie się spodziewać? I przede wszystkim jak się do niej przygotować?

Raczej nie będziecie mieć problemu ze znalezieniem trychologa w najbliższej okolicy. Co prawda nie ma go w każdej miejscowości, ale już w miastach wojewódzkich jak najbardziej.

Co z włosami?

Przede wszystkim lepiej uniknąć sytuacji umycia głowy zaraz przed wizytą. W tym wypadku nie chodzi o to, żeby fryzura ładnie wyglądała. Trycholog musi mieć możliwość oceny stanu skóry głowy, a nie tego czy ładnie pachną włosy;). Najlepiej więc nie myć jej na 24 godziny przed wizytą. Dzięki temu specjalista będzie miał szansę ocenić między innymi w jaki sposób pracują gruczoły łojowe znajdujące się na skórze głowy.

Co oczywiste nie wolno stosować żadnych pianek, żeli czy innych produktów do stylizacji. Jeśli włosy były niedawno farbowane, lepiej odczekać z wizytą. Kilka tygodni co najmniej.

Przygotuj się na wywiad

Trycholog zada Ci serię pytań. Zacznę jednak od tego, że warto mieć przy sobie wyniki badań krwi. Co oczywiście istotne powinny być „świeże”. Trycholog zleci dodatkowe badania. Mam tutaj na myśli między innymi stan tarczycy. Kolejna sprawa to poziom witaminy B12. Ta ostatnia jest niezwykle ważna nie tylko dla włosów, ale i funkcjonowania całego organizmu. Dość powiedzieć, że jej niedobór jest łączony np. z depresją.

Wracając do wizyty, to istotny będzie też poziom cynku i witaminy D3. W przypadku pań potrzebne mogą być jeszcze badania poziomu hormonów (w tym testosteronu).

Kolejna sprawa to informacje o chorobach na które cierpicie. Przede wszystkim chodzi tutaj o te przewlekłe. Do tego w tym wypadku pojawi się też temat przyjmowanych leków. Te ostatnie mogą mieć spory wpływ na stan Twojej fryzury. Kobieta zostanie zapytana o stosowanie antykoncepcji hormonalnej.

Warto przed wizytą u trychologa zastanowić się i odpowiedzieć sobie na pytanie „jak wygląda mój jadłospis”. Szczególnie pod kątem obecności pewnych składników, które mają wpływ na stan włosów. Część z nich już wymieniłem. Dodatkowo istotna jest siarka, a także witaminy A i C. Na stan włosów wpływ ma również miedź.

Dodaj komentarz