Produkty firmy Nisim są przeznaczone do pielęgnacji włosów

Szampony Nisim na łysienie

Preparaty na łysienie

Produkty firmy Nisim są przeznaczone do pielęgnacji włosówDzisiejszy wpis nie będzie wbrew pozorom recenzją konkretnych produktów, a jedynie wpisem informacyjnych, dającym mam nadzieję pogląd o istnieniu firmy działającej na niwie problemów z łysieniem. Dodam, że nie będzie to jedyny tego typu wpis, bo przeprowadzam ostry research w związku z tym tematem. Recenzja będzie dotyczyła w niedługim czasie szamponu Revita, który to właśnie poddawany jest intensywnym testom;].

Wróćmy jednak do tematu produktów Nisim. Zacznę od tego iż myślę, że nie raz wrócę jeszcze do tej firmy, zważywszy na ilość preparatów które firma posiada w swoim asortymencie, a które w zasadzie dotykają wszystkich kwestii, które można sobie wymyślić w związku z włosami (między innymi odżywanie, regenerowanie, nawilżanie, ratowanie przed łysieniem). I to właśnie tym ostatnim dzisiaj chciałem się zająć. Dokładniej rzecz biorąc o typ androgenowy.

Według firmy znalazła ona skuteczny sposób właśnie na ten typ łysienia (pytanie kto tak nie twierdzi;]). Koncepcja została zaprezentowana po 20 latach intensywnych badaniach i opiera się o naturalny skład preparatów mających zatrzymać łysienie androgenowe, a jednocześnie wzmocnić porost włosów. Pomysł opiera się o preparaty, że tak to nazwę: ziołowo – witaminowe. Według producenta są one w stanie nie tylko walczyć z łysieniem androgenowym, ale także pomagać w przypadku problemów z łupieżem, łojotokiem. Pozwalają one również regenerować cebulki, a także zapobiegać łysienie plackowatemu. Przyznacie – robi wrażenie.

Przeglądając już konkretne preparaty – akurat na nadmierne wypadanie włosów – można odnieść wrażenie, że najlepiej sprawdza się one w przypadku łysienia plackowatego,a także takiego, które jest powodowane przez stres, czy nieodpowiednią dietę. Skład w zasadzie opiera się na kompleks witamin B, ale i aminokwasy. Ciekawostką – przynajmniej dla mnie – jest obecność w składzie jednego z szamponów Betainy cukrowej (pozyskuje się ją z melasy buraka cukrowego). Jej główną formą działania jest nawilżanie skóry, a także samych włosów.

Dostępne są dwa rodzaje szamponów Nisim przeznaczone dla osób, których fryzura jest przesuszona, oraz dla tych, którzy maja problem z nadmiernym wydzielaniem łojotoku. I w tym ostatnim przypadku mamy nawiązanie do łysienia androgenowego, bo często duża ilość sebum i ten problem współwystępują. I faktycznie zlikwidowanie tego pierwszego może w znaczny sposób zmniejszyć ilość wypadających włosów, a o ot przecież nam chodzi.

Na koniec jeszcze mała uwaga. W jednym z szamponów składnikiem jest SLES. Jest to substancja, która ze względu na swoje możliwości „myjące” występuje niemal w każdym kosmetyku. Warto wiedzieć jednak o tym, że mogą wystąpić podrażnienie i wysuszenie skóry. W tym wypadku głowy.

 

Dodaj komentarz