Swędzenie skóry a wypadanie włosów

Przyczyny łysienia

Drapanie po głowach to pierwszy znak, że z włosami jest problemCzęsto drapiecie po głowie? Nie no nie mówię o odruchu charakterystycznego dla sytuacji kiedy nad czymś się zastanawiamy, raczej o tym, kiedy po prostu musicie bo swędzi, bądź nawet piecze Was skóra. A zauważyliście może, że wypada Wam przy okazji nieco więcej włosów niż zwykle? To znak, że problem jest dość poważny, źródła co prawda mogą być różne, ale efekt jakim jest łysienie występuje w każdym z przypadków.

Zacznijmy od łupieżu o którym już pisałem, przypomnę tylko, że może być on pierwszą oznaką, że coś jest nie tak ze skórą naszej głowy, a przy okazji również z włosami. Wiadomo, zaczyna nam swędzić, fryzura staje się przetłuszczona. Jeśli łupież sam nam przejdzie (to znaczy po użyciu jednego z ogólnie dostępnych szamponów), to jakby problem mamy (nomen omen) z głowy. Jeśli jednak białe płaty pojawiają w coraz większej ilości, a do tego bohater dzisiejszego wpisu staje się wręcz notorocznym zajęciem, to mamy poważny problem.

Bo swędzenie skóry głowy może być również jednym z objawów łuszczycy, lub nawet grzybicy. W tym drugim przypadku najczęściej dochodzi do łamania się włosów i ich niszczenia się. Jednym z powodów takiego stanu jest… drapanie się po głowie (inna sprawa, że ciężko się wtedy powstrzymać). Konsekwencja, zarówno grzybicy, jak i łuszczycy może być ich nadmierne wypadanie, żeby nie powiedzieć łysienie.

Swędzenie skóry głowy może być również objawem jej wysuszenia. Często taka sytuacja ma miejsce u osób, które stosują suszarki, ale również może mieć ona miejsca u tych, którzy zbyt wiele czasu spędzają w lecie na słońcu, korzystając z jego niewątpliwych uroków, ale zapominając o ochronie głowy i odpowiednim nawilżaniu, także włosów. I również w tym wypadku często skóra nas swędzi i zmusza de facto do drapania. W tym przypadku nasza przesuszona fryzura przede wszystkim powinna zostać poddana kuracji odżywiającej i nawilżającej. Kwestia też dość istotna w tym ostatnim opisywanym przypadku to wizyty u specjalisty.

 

Jak więć widać, tak banalna wręcz czynność jak drapania się po głowie, często przecież nawet nie komentowana może oznaczać, że mamy problem tak naprawdę z naszymi włosami. Z drugiej strony nie ma też co wpadać w panikę za każdym razem jak nas głowa zaswędzi.

 

 

Dodaj komentarz