Sposoby na baby hair

Porost włosów

Istnieje wiele metod, którymi mamy osiągnąć taki efekt. Problem polega na tym, że większość z nich po prostu nie działa:). Dlatego skupimy się na tych, które mogą Ci pomóc.

kozieradka

Drożdże

To chyba jeden z częściej wymienianych sposobów na porost włosów. Spotkacie się z odżywką przygotowywaną z drożdży, ale akurat taką metodą bym sobie darował. Najlepiej po prostu drożdże pić. Nie są one smaczne, ale przede wszystkim mają pomóc. Drożdże to witaminy z grupy B. Są one niezwykle ważne dla stanu włosów. Wspomagają między innymi ich porost. 1/3 kostki drożdży rozpuść w połowie (no możesz nieco więcej) szklanki wrzątku. Poczekaj aż całość ostygnie i wypij. Wystarczy pić raz dziennie. Można dwa.

Ocet jabłkowy

To hit ostatnich miesięcy. Stosowany „prawie” na wszystko. Jeśli akurat zmagacie się z nadmiernymi kilogramami, to pewnie się z nim spotkaliście. Ale oczywiście skupimy się na włosach. Z octu jabłkowego przygotujesz sobie płukankę. W jaki sposób pomaga to Twoim włosom? Przede wszystkim „skupia się” na skórze głowy. Przywraca jej naturalne pH. Nie zawsze na porost trzeba działać wprost.

Kozieradka

Ale można, czego nasiona tej rośliny najlepszym przykładem. To również bardzo często polecany sposób na porost włosów. Przede wszystkim jednak przypisuje się kozieradce powstrzymywanie ich wypadania. W jaki sposób wykorzystać tę roślinę? Potrzebujesz zmielonych nasion kozieradki. Około łyżeczki zalewasz wrzątkiem. Niewielką ilością wystarczy około 200 ml. Czekasz aż ostygnie. Potem można płyn przecedzić. Nie musisz tego robić, bo proponowałbym wcierać kozieradkę przed myciem głowy. Uzyskany płyn ma dość specyficzny zapach i lepiej z nim na zewnątrz nie wychodzić:). Wcierkę zostaw na głowie na około godzinę. Potem dokładnie ją umyj.

Olejek rycynowy

Znany przede wszystkim ze swoich właściwości przeczyszczających, ale pomoże i Twoim włosom. Jest on między innymi bogaty w witaminę E i kwasy tłuszczowe. Stymuluje on między innymi krążenie krwi. Generalnie rzecz biorąc stosuje się go do olejowania skóry głowy. I w taki sposób go możesz wykorzystać. Spotkasz się też z koncepcją stosowania go bezpośrednio na włosy. Nie polecam samego. Jeśli olejek rycynowy będzie jednym ze składników mieszanki, to jak najbardziej. Tak przy okazji dodam, że stosuje się go na brwi. A wracając do skóry głowy i porostu, to olejek rycynowy możesz też dodać do swojego szamponu.

Dodaj komentarz