Technologia nanosomowa to nowum w dziedzinie walki z łysieniem

Spectral.RS – aminexil w natarciu

Preparaty na łysienie, Recenzje

Technologia nanosomowa to nowum w dziedzinie walki z łysieniemJeśli ktoś w miarę regularnie czytuje mojego bloga, to wie, że już parokrotnie pisałem o Aminexilu – składniku preparatów na wypadające włosy, który robi w ciągu ostatnich paru lat zawrotną karierę. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów właśnie z tym związkiem w składzie. Dzisiaj więc przyszła pora na Spectral.RS – preparat, który zapisuje do tabelki „Najbardziej dziwne nazwy produktów przeznaczonych do walki z łysieniem”.

Aminexil to nie jedyne nowum, które zastosowano w Spectral.RS. Drugim, będącym niejako łącznikiem między poszczególnymi składnikami, a problemem łysienia – jest technologia nanosomowa. Z tego co pamiętam wykorzystana została ona również w innym preparacie, ale tu zajmuję się Spectral.RS. W największym skrócie polega ona na zastosowaniu specjalnych mikroskopijnych cząstek do „przenoszenia” poszczególnych składników preparatu do skóry głowy. Potem następuje ich uwolnienie i rozpoczyna się proces w którym każdy z nich wykorzystuje swoje właściwości bezpośrednio u źródła naszych problemów z włosami.

Tyle naukowa mowa, a jak to wygląda od strony ulotki i zawartych tam informacji? Przede wszystkim są to naturalne związki, które figurują również w innych produktach tego typu. Mamy więc typowe wyciągi ziołowe, retinol (czyli po prostu witamina A w czystej postaci), peptydy miedzi, a także witaminy i minerały mające za zadanie wzmacniać włosy. No i oczywiście głównym składnikiem jest wspominany przeze mnie Aminexil.

Patrząc więc po składzie powiem tak. Główny związek ma oczywiście na celu zatrzymanie wypadania włosów. Pozostałe ze składników mają zapewnić ich odrastanie i wzmacnianie. Natomiast trzeźwo oceniając sytuację, sprawdzi się on najprawdopodobniej tylko i wyłącznie przy łysieniu które powodowane jest stresem, nieodpowiednią dietą, brakiem witamin i brakiem równowagi hormonalnej.

Spectral.RS dostępny jest pod postacią spray’u, który to rozpylamy bezpośrednio na przerzedzone miejsca na głowie (wstrząsnąć przed użyciem, 14 psiknięć),a potem delikatnie wmasowuje się w skórę. Produkt powinno się stosować dwa razy dziennie. Generalnie rzecz biorąc, że nie jest istotne czy będziemy go stosować na umytą głowę, czy nie. Cena to około 150 złotych i po raz kolejny brak informacji na ile może wystarczyć jedna butelka. Jak również po jakim czasie będziemy mogli zobaczyć pierwsze efekty. Zakładałbym jednak przedział między miesiącem, a dwoma.

Dodaj komentarz