Skutki uboczne leków na łysienie – bać się ich?

Dbaj o włosy, Leczenie łysienia mężczyzn

Chciałbym dzisiaj poruszyć temat, który zwykle nie jest „na świeczniku”. Pewnie – jeśli walczysz z łysieniem – starałeś się znaleźć o nim informacje. Nie było łatwo? O skutkach ubocznych preparatów na łysienie mówi się niechętnie.

skutki-uboczne

Na początku był minoxidil

Zanim o najbardziej jaskrawym przypadku związku, który ma pewne skutki uboczne, to o… nieco innej sytuacji. Minoxidil pojawił się w naszej świadomości kilkadziesiąt lat temu. Był lekiem na nadciśnienie. Okazało się jednak po pewnym czasie, że powoduje efekt odwrotny od zamierzonego. Mówiąc prosto – powodował nadciśnienie.

Jednym z innych skutków ubocznych było to, że u niektórych osób powodował on bujniejszą fryzurę. Dlatego też zaczęto go stosować w walce z łysieniem (jednym z preparatów w którym obecny jest ten związek to Loxon). Można więc powiedzieć, że minoxidil ze skutku ubocznego stał się lekiem stosowanym w walce z łysieniem. Lekiem, który sam nie jest pozbawiony szkodliwego wpływu na organizm. Zwykle wymienia się w tym wypadku zaczerwienienia i podrażnienia skóry.

Jeśli już koniecznie chcesz go używać, zwróć uwagę na stężenie głównego związku. W Europie na przykład dopuszczalne są dwie możliwości: 2 % i 5%.

Skutki uboczne finasterydu

To właśnie najbardziej jaskrawy przykład leku na łysienie w przypadku którego musisz się liczyć z pewnymi negatywnymi efektami. Zacznę może od tego, że finasteryd stosowany może być (a przynajmniej powinien) w ścisłej współpracy z lekarzem. W żadnym wypadku nie można przekraczać dawki.

A nawet mimo tego lepiej nastawić się na skutki uboczne. Problem polega na tym, że nie wiele się o nich mówi, lub są one bagatelizowane. Co jakiś czas jednak wracają. W 2010 roku BBC zajęło się tematem preparatu o nazwie Propecia (zawiera właśnie finasteryd) i jego negatywnego wpływu.

Mowa tutaj przede wszystkim o tym, co nas mężczyzn boli najbardziej. Problemów z potencją. To jest właśnie możliwe zagrożenie. W teorii liczba panów, których dotknie spadek libido jest mały. W praktyce nie ma tak na naprawdę konkretnych badań potwierdzających niski procent. Coraz głośniej natomiast mówi się o tym, ze skutków ubocznych może być więcej. Co prawda możesz przestać przyjmować finasteryd. Tylko co wtedy?

Boisz się skutków ubocznych? Wybierz naturę

Potwierdzenie wprowadzenia bezpiecznego preparatu Profolan
Potwierdzenie wprowadzenia bezpiecznego preparatu Profolan

To jest właśnie rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli chcesz mieć znowu bujną fryzurę i ryzykować negatywnego wpływu na organizm (w tym potencję!) wybierz naturalnym inhibitor DHT, jakim jest pokrzywa. Znajdziesz ją w Profolanie. Ekstrakt z pokrzywy połączonymi z innymi składnikami innowacyjnej formuły Grow3 to skuteczna walka z łysieniem przy jednoczesnym braku skutków ubocznych.

Kuracja tym preparatem jest bezpieczna dla Twojego organizmu. Już nie musisz się przejmować tym, że walka z łysieniem wpłynie negatywnie na potencję. Lub spowoduje inne skutki uboczne.

Profolan w promocyjnej cenie kupisz tutaj

One thought on “Skutki uboczne leków na łysienie – bać się ich?

  • W zeszłym roku lekarz przepisał mi Propecię. Słyszałem wcześniej o skutkach ubocznych (ale raczej mało). Po kilku tygodniach stosowania zacząłem mieć problemy z libido. Generalnie odechciało mi się seksu. Na początku nie wiązałem tego ze wspomnianym lekiem. Dopiero potem sobie przypomniałem o tych skutkach ubocznych. Kurację przerwałem, a teraz szukam czegoś bez negatywnych skutków:)

Dodaj komentarz