Seboradin przeciwko wypadaniu włosów

Porost włosów, Preparaty na łysienie

Właściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy to podstawa zdrowych, mocnych i lśniących włosów. Jednak nie zawsze pomaga stosowanie zwykłych dermokosmetyków. Ale czy seria Seboradin – preparatów dostępnych w aptece będzie sojusznikiem w walce z wypadającymi włosami? Czy można liczyć, że kuracja przyniesie oczekiwane efekty? I tak, i nie.

Warto bowiem pamiętać, że różne są przyczyny wypadania włosów: czasem to tylko przemęczenie wiosenne, skutki choroby i przyjmowania pewnych leków, innym razem –zbyt forsowne zabiegi fryzjerskie, kiepskie kosmetyki, bardzo często – niewłaściwe odżywianie (diety odchudzające) oraz stres. Najgroźniejsze dla kobiecych fryzur są zaburzenia hormonalne, bo prowadzą do łysienia androgenowego, najtrudniejszego w leczeniu. Łysienie androgenowe to bardzo częsta, można powiedzieć – pospolita dolegliwość mężczyzn. Bez względu na przyczynę przerzedzania włosów warto od razu wzmacniać włosy odpowiednimi dermokosmetykami.

Seria Seboradin ma wiele w tym zakresie do zaoferowania. Chciałoby się powiedzieć, że „dla każdego coś miłego”, bo istnieje kilka wariantów kuracji.

Seboradin Men – szampon dla panów

Jest to szampon leczniczy do stosowania przy pierwszych objawach przedwczesnego łysienia.

seboradin-menOdżywia skórę głowy, wzmacnia mikrokrążenie, wzmacnia też mieszki włosowe, ułatwiając włosom mocne zakorzenienie się. Przyspiesza też wzrost włosów.

Seboradin Lotion

W okresowym i przewlekłym wypadaniu włosów skuteczny okazuje się Seboradin Lotion,  zalecany także w przypadku łysienia androgenowego. Aktywnymi składnikami są wyciągi z lucerny, chmielu, drzewa cytrusowego i oliwnego oraz witaminy H. Skutki to zahamowanie wypadania włosów, wzmocnienie korzeni włosów, prawidłowe odżywienie i nawilżenie.

Seboradin Forte

W przypadku większych kłopotów z włosami skuteczny jest Seboradin Forte w ampułkach. Służy do wspomagania terapii łysienia androgenowego.

seboradin-forte

Jego składniki to między innymi:

  • ekstrakt z chmielu (nie dopuszcza do przekształcania testosteronu w szkodliwy dla włosów DHT),
  • ekstrakt z żeń-szenia (odżywia i dotlenia włosy, stymuluje ich odrost ),
  • wyciąg z papryki i drzewa cytrusowego (poprawia mikrokrążenie, przyspiesza porost włosów).

Preparaty Seboradin są zalecane do leczenia łysienia androgenowego. Jednak patrząc na skład, znacznie lepiej się sprawdzają w leczeniu łysienia okresowego. Działanie większości składników opiera się przede wszystkim na pobudzaniu mikrokrążenia – sami przyznacie, że to jednak trochę za mało, żeby zatrzymać negatywne działanie DHT.

A może jakaś alternatywa?

Profolan to zdecydowanie skuteczniejsza broń wymierzona w łysienie androgenowe. Są to kapsułki oparte o naturalne składniki. To między innymi ekstrakt z pokrzywy, skrzypu i l-cysteina. Innowacyjna formuła GROW 3 uderzająca bezpośrednio w przyczynę łysienia androgenowego, czyli działanie DHT. To dihytrotesteron. Ma on negatywny wpływ na mieszki włosowe. Formuła Grow 3 nie dopuszcza do tego, a dodatkowo zapewnia porost włosów.

Najlepsze efekty daje stosowanie preparatu w kapsułkach. Składniki aktywne są tak skomponowane, by przeciwdziałać przyczynie łysienia. A przyczyną jest dihydrotestosteron (DHT), pochodna testosteronu. DHT powstaje na skutek działania enzymu 5AR. Procerin nie dopuszcza do reakcji tego enzymu z testosteronem. Nie dochodzi więc do zmniejszania mieszków włosowych, uszkadzania cebulek – łysienie zostaje zahamowane. Obserwuje się też porost włosów.

Więcej na jego temat do poczytania na stronie producenta (tam też możliwość zamówienia)

Profolan jest zalecany zarówno do samodzielnego stosowania, jak też uzupełnienie innych kuracji. Nie występują niepożądane skutki uboczne, jak zakłócenia libido. Trzeba tylko pamiętać, że Profolan to propozycja dla mężczyzn. Kobietom polecam szampon Revita (moja rekomendacja).

2 comments

  • dla mnie skutecznym okazał się zabieg u fryzjera koxidil – ampułki, które po umyciu włosów wmasować trzeba w skórę głowy i pozostawić, tzn nie spłukiwać 😉

    włosy nie wypadają i pojawiają się nowe 😉

    • Ooo pierwsze słyszę o takim zabiegu, a już myślałam że wypróbowałam wszystkiego 😉 Chętnie przyjrzę się tej kuracji i na pewno opiszę ją tutaj. Wielkie dzięki za inspirację 🙂

Dodaj komentarz