Rogaine 5% dla kobiet powstrzymuje łysienie genetyczne?

Recenzje

Z taką tezą się dzisiaj zmierzymy. Rogaine początkowo był preparatem wyłącznie dla Panów. A przynajmniej tak to pamiętam, kiedy widziałem lata temu pierwsze jego reklamy na dopiero co podłączonej w moim domu kablówce. Sporo jednak czasu minęło od tego faktu i jak widać dostosowano również ten preparat dla kobiet.

Rogaine to chyba najbardziej popularny preparat na łysienie. Przynajmniej „za oceanem”. Jak mówiłem pierwszy raz jego reklamę lata temu, ale zdarzyło mi się też spotykać z odniesieniami do niego w kulturze (filmach i kabaretowych skeczach). Nie czas jednak i miejsce na wspominki, skupimy się na samym Rogaine 5% dla kobiet.

rogaine dla kobiet

Główny składnik

Na początek te tajemnicze „5%”. Czym jest? Oznaczeniem w jakim stężeniu występuje główny składnik Rogaine, a więc minoxidil. Pewną ciekawostką jest to, że spotkać się można raczej ze stężeniem dwuprocentowym, w przypadku preparatów dla kobiet. Czym jest minoxidil? Substancją, która pierwotnie była stosowana w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Wpływ na włosy to właściwie skutek uboczny badań, które nad minoxidilem prowadzono. W pewnym momencie stał się on najpopularniejszym składnikiem preparatów na łysienie przeznaczonych dla mężczyzn. Można powiedzieć, że do dzisiaj, mimo pojawienia się nowych składników, palmy pierwszeństwa (przynajmniej w niektórych rejonach świata) nie oddał. W przypadku pań wybór preparatów zawierających ten składnik jest mówiąc delikatnie skromny. Jednym z dostępnych jest opisywany tutaj właśnie Rogaine 5% dla kobiet.

Dla kogo i jak?

To przede wszystkim preparat dla pań cierpiących na łysienie dziedziczne. To problem dotykający obu płci, a wynikający z działania DHT na „wyczulone” na nie mieszki włosowe. U kobiet to problem rzadszy, ale za to mający bardziej negatywny wydźwięk (do łysiejących mężczyzn jesteśmy wszak przyzwyczajeni).

Rogaine 5% wystarczy aplikować raz dziennie. Jak stosować? Preparat ten jest w formie pianki. Najlepiej wymyć najpierw ręce i dokładnie wytrzeć. Na suchych dłoniach pianka po prostu lepiej się trzyma. Niewielką ilość wciera się w skórę głowy ze szczególnym uwzględnieniem miejsc przerzedzonych. Sam proces nie powinien być zbyt gwałtowny. Piankę najlepiej delikatnie wcierać opuszkami palców. Potem konieczne trzeba umyć dłonie. Dzienna dawka to pół nakrętki i lepiej się jej trzymać. Nie należy stosować preparatu na dopiero co umyte włosy. Rogaine 5% może być używany przez kobiety, które często farbują fryzurę. Przeszkodzą nie jest też ich stylizowanie.

Problemem przynajmniej z naszej perspektywy geograficznej może być zakup. Można to zrobić bezpośrednio ze strony producenta, jak i poprzez serwis amazon. Sama cena będzie różna i zależna od sprzedającego. Pamiętać należy też o tym, że jednak kurs dolara stały nie jest. Problemem w przypadku wysyłki ze USA mogą być koszty sprowadzenia. Pewnym pocieszeniem, chociaż niekoniecznie dużym, są możliwe rabaty przy zakupie. A i na koniec jeszcze jedna niekoniecznie dobra infomracja. Swoje trzeba będzie pewnie odczekać.

Dodaj komentarz