Regeneracja męskich włosów po zimie cz.1

Dbaj o włosy

Postanowiłem dzisiaj zająć się tematem, którego próżno szukać w przepastnych zasobach internetu. Zwykle o regeneracji włosów mówi się w kontekście kobiet. Dlatego też postanowiłem to zmienić. Zapraszam do czytania.

mycie

To efekt zmieniającej się – coraz szybciej zresztą – rzeczywistości. Jeszcze kilkanaście lat temu, mało który facet myślał o swojej fryzurze. Dopóki mógł to się nią cieszył, a potem – cóż – włosy wypadały. W ciągu ostatnich paru lat sporo się w tej materii zmieniło. Złośliwcy powiedzą pewnie, czego jest to powodem, ale nie na tym temacie chciałbym się skupić. Po prostu będziemy ratować włosy.

Jak wygląda Twoja fryzura po zimie?

To pierwsze co musisz zrobić. Przyjrzeć się włosom. Twoim plusem jest to, że nie używasz lokówek i innych rzeczy stosowanych przez kobiety. Jeśli stylizujesz fryzurę przy pomocy różnego preparatów, to może być to czynnik pogarszający jej stan. Do tego dochodzą kwestie „ogólne”. Czynniki pogodowe, przegrzewanie mieszkań itd. Skutkiem czego Twoje włosy są suche. To niestety powoduje ryzyko wypadania włosów. I to w dużych ilościach. Tego pewnie nie chcesz.

Jeśli jednak tracisz włosy z innego powodu, to lepiej postaw na naturalne blokerach DHT.

Co mogę zrobić?

Już Ci odpowiadam na to pytanie. Wykorzystamy parę tricków stosowanych zwykle przez panie. Zaczniemy od szamponu. Raczej proponowałbym szukać Ci produktu przeznaczonego dla mężczyzn. Może się to okazać pewnym wyzwaniem, bo wciąż firmy po macoszemu nas traktują. Ale może się uda. Szampon powinien być regenerujący. Zwróć uwagę na składniki takich preparatów.

łazienka

             Będziesz musiał spędzić w łazience więcej czasu. Lepiej więc, żeby była bardziej przytulna;)

Sporo informacji znajdziesz i na moim blogu. Głównie na temat naturalnych rozwiązań wykorzystywanych w preparatach do mycia głowy, ale i domowych sposobach. O tych ostatnich zresztą będzie w drugiej części tekstu „Regeneracja męskich włosów”. (chyba nie myślałeś, że ograniczymy się tylko do szamponu?;)).

Naprawdę muszę nakładać odżywkę?

Nie. Nie masz takiego obowiązku. Jeśli jednak chcesz ratować włosy po zimie, zmniejszyć nieco wypadanie włosów, to radzę zrób to. W tym wypadku warto poszerzyć swoją wiedzę na temat tego preparatów (zawsze można zapytać drugiej połówki, czy koleżanki). Chociażby po to, żeby sobie nie zaszkodzić. Przykładowo, jeśli masz cienkie włosy, to gęste, ciężkie odżywki mogą powodować nadmierne wypadanie włosów.

Możesz też spróbować zastosować maskę regeneracyjną. Są one dość silne w działaniu. W wielu przypadkach sprawdzają się lepiej niż odżywki. Przede wszystkim działają szybciej.

To jednak dopiero początek walki o ratowanie włosów po zimie. Następnym razem zajmiemy się przygotowaniem domowych sposobów regeneracji męskich włosów:).

Dodaj komentarz