Przegląd szamponów przeciw wypadaniu włosów

Preparaty na łysienie

Szampony przeciw wypadaniu włosów są poszukiwane przez większość osób zmagających się z łysieniem. W zasadzie jest to poniekąd oczywiste, ponieważ bardzo często domowe metody zawodzą, a przy tym ich zastosowanie wymaga poświęcenia mnóstwa czasu. A szampon wystarczy kupić i postępować zgodnie z instrukcją producenta.

Niestety nie wszystkie preparaty dają efekty, o jakich wspomina się np. w reklamach. A najgorsze jest to, że szampony na wypadanie włosów mogą kosztować krocie, więc ich nieskuteczność oznacza po prostu wyrzucenie kasy w błoto. By nie dać się omamić zapewnieniami i obietnicami producenta, przygotowałam przegląd szamponów na łysienie. Może taka lista ułatwi Wam wybór.

Szampon Revita

Szampon Revita jest jednym z preparatów przeciwdziałającym łysieniu. Jak opisuje producent, specyfik działa anty-DHT oraz antyzapalnie i antyoksydacyjnie. Dodatkowo stymuluje porost, a jednocześnie odżywia i nawilża włosy. Co więcej – ten szampon na wypadanie włosów swoje skuteczne działanie zawdzięcza składowi i nowoczesnej technologii nanosomowej. Dzięki niej, substancje zamknięte są w mikroskopijnej wielkości cząsteczkach docierają do źródła problemu, a potem są uwalniane.

revita

Szampon stosowany systematycznie przez dłuższy czas przynosi zadowaląjace efekty. Opinie wielu internautów potwierdzają wysoką skuteczność i szybkie działanie tego produktu. I ja sama się do nich zaliczam.

Szampon Revita to mój typ. Do kupienia np. w NuviaLab.pl.

Procerin Shampoo

Niektóre szampony przeciw wypadaniu włosów są skierowane tylko do mężczyzn. Jednym z nich jest Procerin. Jak zapewnia producent, szampon ten w swoim składzie posiada unikalną kompozycję składników, których działanie wspiera walkę z łysieniem. Formuła preparatu dostarcza ważnych substancji powodujących blokowanie enzymu 5-alfa reduktazy (odpowiadającego za przekształcanie się testosteronu w szkodliwy DHT) oraz  substancji, które przyspieszają porost włosów i odżywiają je.

procerin-shampoo

Procerin Shampoo przeznaczony jest dla mężczyzn w wieku 18-35 lat, u których nie ma jeszcze całkowitej miniaturyzacji mieszków włosa. W tej konkretnej sytuacji można uzyskać zahamowanie procesu postępującego wypadania włosów, ale też i spodziewać się szybkiego porostu.  Procerin działa również w przypadku panów z zaawansowanym łysieniem – u nich też można spodziewać się widocznych efektów przy systematycznym stosowaniu.

Zainteresowanych większą ilością informacji na temat tego szamponu odsyłam do poprzedniego wpisu -> klik. Tam też dowiedzie się, gdzie można go kupić.

Sigma Skin Step 1

Liczne szampony na wypadanie włosów w swym składzie zawierają minoxidil. Ale Sigma Skin Step 1 nie posiada tego składnika i myślicie, że daje kiepskie rezultaty? Nie, bo działa równie efektywnie. Co więcej – nie zawiera również żadnych szkodliwych składników, jak SLS, w  związku z czym doskonale sprawdzi się przy codziennej pielęgnacji.

sigma-skin-step-1-hair-growth-stimulating-shampoo

Sigma Skin Step 1 swą skuteczność zawdzięcza aktywnym substancjom, które stymulują porost włosów. Stosując go systematycznie (przez kilka -kilkanaście miesięcy) można zapomnieć o kompleksach związanych z łysieniem.

To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zwalczyć łysienie, ale u których obecność minoxidilu powoduje reakcję alergiczną.

Sigma Skin Step 1 do kupienia np. tutaj.

Nanogen

Dla osób, które nie są przekonane do produktów jakimi są szampony przeciw wypadaniu włosów, a chciałaby się pozbyć łysienia, dobrym rozwiązaniem może okazać się Nanogen.  Producent opisuje ten produkt jako nowoczesny preparat do samodzielnego zastosowania w domu.

nanogen

Nanogen działa tylko w przypadku tych osób, u których nie doszło do całkowitego wyłysienia. Ba, trzeba mieć nawet sporo włosów na głowie. Co więcej – przerzedzenie nie może być pod żadnym pozorem silnie zaawansowane, ponieważ preparat nie będzie miał możliwości w co się wczepić. W związku z tym będzie on nieskuteczny. Dlatego jeśli mamy bardzo zaawansowane łysienie, to lepiej nie decydujmy się na Nanogen. Skorzystajmy z innych dostępnych środków, choćby z szamponu Revita.

Więcej o tym preparacie tutaj.

Macie doświadczenie z wyżej opisanymi preparatami? A może znacie inne szampony na porost włosów, które są skuteczne i o których warto napisać? Swoje propozycje zamieszczajcie w komentarzach.

Dodaj komentarz