Przegląd leków na łysienie androgenowe

Leczenie łysienia, Leczenie łysienia mężczyzn

Wiele jest przyczyn wypadania włosów. Najtrudniejsze w leczeniu jest łysienie androgenowe. Łatwo je rozpoznać po tym, że utrata włosów występuje najpierw na skroniach, a następnie „cofa się” linia włosów nad czołem i pojawia się łysina na czubku głowy. Ta dolegliwość spotyka głownie mężczyzn, ale część kobiet też zmaga się z tym problemem. Dlatego też postanowiłam przygotować krótkie zestawienie leków przeciwdziałających łysieniu androgenowemu.

 

Leki do stosowania miejscowego

Można pokonać łysienie androgenowe, leki odznaczające się dużą skutecznością to Loxon, Piloxidil, Regaine. Zawierają 2% stężenie minoksidolu (bez recepty) albo 5% (na receptę). Minoxidil stosowany miejscowo, zwiększa przepływ krwi, udrażnia kanały odpowiedzialne za odżywienie i dotlenienie mieszków włosowych. Co więcej, odwraca proces miniaturyzacji mieszków włosowych.

spectral-dnc

Minusem tych leków jest to, że tylko część substancji aktywnej dociera do mieszków włosowych. I tak naprawdę efekty są niewielkie. A do tego często się „cofają”.

Leki doustne

Na łysienie androgenowe leki mają też postać tabletek, przyjmowane doustnie.

proscar

Tylko do stosowania przez mężczyzn przeznaczone są tabletki zawierające finasteryd (np. Proscar) lub dutasteryd (np. Avodart).Te substancje sprawiają, że zahamowany zostaje proces przekształcania testosteronu w szkodliwy DHT. Skutki: włosy nie wypadają, łysienie nie postępuje, ale włosy nie odrastają, nie ma mowy o wypełnieniu łysych miejsc. W tym miejscu muszę też powtórzyć, że stosowanie preparatów z finasterydem może powodować pogorszenie sprawności seksualnej. Problem dotyczy nie tylko libido, zaburzeń erekcji,  ale też zaburzeń płodności.

Panowie pewnie wolicie uniknąć takich problemów. Dlatego lepszą alternatywą jest TEN preparat z naturalnym inhibitorem DHT. To suplement diety o nazwie Profolan. W jego składzie mona znaleźć między innymi pokrzywę, skrzyp i l-cysteinę. Zwłaszcza ostatni składnik jest ciekawy. To  jeden z aminokwasów potrzebnych naszemu organizmu, w tym i fryzurze. Mówiąc bardziej obrazowo: jego niedobór skutkuje nadmiernym wypadaniem włosów. Wszystkie trzy składniki są elementem innowacyjnej formuły GROW3. Jedynej takiej, walczącej z męskim łysieniem ( Zapoznacie się z pełnym składem preparatu).

CECHY PROFOLANU

 • NATURALNY, SKUTECZNY SKŁAD
 • EKSTRAKT Z POKRZYWY POWSTRZYMUJE DZIAŁANIE DHT (PRZYCZYNA ŁYSIENIA ANDROGENOWEGO)
 • EKSTRAKT ZE SKRZYPU ZAPEWNIA ODRASTANIE WŁOSÓW
 • BEZPIECZEŃSTWO STOSOWANIA
 • NIE MUSISZ BAĆ SIĘ SKUTKÓW UBOCZNYCH, BO ICH NIE MA
 • NISKI KOSZT KURACJI W PORÓWNANIU DO INNYCH ROZWIĄZAŃ

  PRODUCENT ZAPEWNIA – ZAMÓW 3 OPAKOWANIE PROFOLANU ZAPŁAĆ ZA 2!

 

Kobietom zaleca się leczenie hormonalne – przyjmowanie estrogenów.

ViviComb –laserowy grzebień do walki z łysieniem

Leczenie światłem przy pomocy urządzenia ViviComb to kolejny sposób na łysienie. Przy pomocy wiązki laserowej LLLT światło przenika do mieszków włosowych i aktywuje cebulki włosowe do działania. Włosy zostają odżywione i wzmocnione, przestają wypadać, obserwuje się też porost nowych włosów. Laserowy grzebień można stosować wraz z innymi sposobami leczenia lub też samodzielnie.

Nowoczesne technologie w walce z łysieniem to najskuteczniejszy sposób, by cieszyć się gęstą czupryną. Pierwsze efekty są widoczne już po 8 tygodniach używania ViviComb. A warto czekać, bo efekty widoczne są u 9 na 10 osób. Oznacza to naprawdę wysoką skuteczność i to bez żadnych działań niepożądanych. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

I na koniec jeszcze krótka „ściągawka”, dotycząca łysienia androgenowego.

Jaka jest przyczyna łysienia androgenowego?

Winien jest testosteron, a ściślej – dihydrotestosteron (DHT), pochodna testosteronu. Obecność DHT prowadzi do miniaturyzacji mieszków włosowych. Włosy stają się coraz słabsze, w końcu wypadają, a uszkodzone cebulki nie produkują kolejnych – nie następuje porost włosów. Przypuszcza się, że łysienie androgenowe to także kwestia zwiększonej wrażliwości cebulek włosowych na DHT.

Kobiety cierpią na tę przykrą dolegliwość na skutek zaburzeń hormonalnych, głównie w okresie klimakterium. Towarzyszy jej zwykle hirsutyzm, czyli pojawienie się na twarzy owłosienia typu męskiego (wąsiki, włoski na brodzie).

Jaki jest cel leczenia?

Leczenie łysienia androgenowego jest długotrwałe, właściwie wymaga stałego przyjmowania leków. Mają one za zadanie odżywić włosy, wzmocnić je, a leki o najskuteczniejszym działaniu mają nie dopuścić do przekształcania się testosteronu w DHT lub osłonić cebulki włosowe przed szkodliwym działaniem DHT. Skutki leczenia to zahamowanie wypadania włosów. Jeszcze inne leki odwracają proces miniaturyzacji mieszków włosowych, więc wskutek kuracji następuje porost włosów. Jednak jest to skuteczna metoda, gdy łysienie nie jest zbyt zaawansowane i nie trwa długo.

6 comments

 • wypróbowałem ten loxon 5% i nie jestem pewien czy cokolwiek daje.. łysienie dalej postępuje..

 • No właśnie ja się skusiłem i rozpocząłem kurację. Na razie jestem po 3 tygodniach. W sumie to nie pisałbym o tym, ale jestem zaskoczony efektami. Tak szybko się pojawiły. Czytałem co prawda o ludziach u których tak było. Nie spodziewałem się, że też będę miał szczęście:) 3 tygodnie włosy praktycznie przestały mi wypadać:)

 • To znowu ja:) Kolejny miesiąc i jest coraz lepiej. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony. W zeszłym miesiącu przestały wypadać, a teraz pojawiły się nowe włosy. Na razie są niewielkie, ale faktycznie są:)!

 • Zdecydowałem się na Profolan, trochę przyznaję z braku innego rozwiązania, które by mi pomogło. A próbowałem co najmniej kilka. Zacząłem kurację miesiąc temu i – kurde – to pomaga:)). 30 dni i już widzę efekty. Po pierwsze i najważniejsze – w końcu przestały mi wypadać włosy. Po drugie – zmniejszył się łojotok. Czekam na dalsze efekty:)

 • Loxon mi pomógł, ale odstawiłem i problem powrócił. Teraz szukam właśnie czegoś naturalnego, może czas na Profolan

Dodaj komentarz