Provillus dla mężczyzn

Preparaty na łysienie

Miesiąc czerwiec zakończyłem opisem Provillusa przeznaczonego tylko i wyłącznie dla kobiet, to dla równowagi lipiec rozpoczniemy od opisu preparatu z tej samej linii, ale przeznaczonego dla mężczyzn. Chociaż jak się za chwilę okaże, wcale tak między sobą się nie różnią.

W zasadzie część opisu tego preparatu mógłbym skopiować z wpisu sprzed dwóch dni. W obu przypadkach mamy do czynienia z biotyną, witaminą B6 i i magnezem. Jako, że jednak jest to wersja przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn producent umieścił w nim parę składników, które odróżniają go w działaniu i efektach od preparatu dla kobiet. Pierwszą różnicę zauważamy już przy czwartym składniku, bo w przypadku Provillusa dla mężczyzn jest to cynk (a nie skrzyp), którego zadaniem jest zarządzanie w pewien sposób funkcjonowaniem enzymów.

Prawdziwą „rewolucją” – jeśli już tak porównuję oba preparaty – jest fakt, że w przypadku Provillusa dla mężczyzn występuje Saw Palmetto ( inaczej Palma sabałowa o której pisałem tutaj). To właśnie ekstrakt z tej rośliny powoduje, że możemy postawić opisywany preparat w jednej linii z tymi produktami, których zadaniem jest walka z łysieniem androgenowym. Ten właśnie składnik jest tutaj najważniejszym, ale nie jedynym roślinnym ekstraktem. Jeśli mamy palmę sabałową to w 90% przypadku pojawia się też w danym preparacie korzeń pokrzywki Nettle, która to roślina rośnie w zasadzie na każdym kontynencie. W Provillusie (zresztą jak we wszystkich produktach w których występuje) jej zadaniem jest regulacja tzw. wolnego testosteronu.

Pozostałe składniki, które znajdują się w opisywanym przeze mnie preparacie to już dla nas Europejczyków duża egzotyka. Mówią Wam coś nazwy Uva Ursi, Muria Puama, czy Eleuthero? Brzmia tajemniczo, ale odpowiadają za całkiem realne i można by rzecz oczywiste sprawy w przypadku preparatów na łysienie androgenowe. Pierwszy z nich powstrzymuje stres, drugi działa moczopędnie, a ostatni z kolei stosowany jest na porost włosów.

Tak samo jak w przypadku wersji dla kobiet, dzienna dawka Provillusa to dwie tabletki. Niestety również i tutaj główną wadą – dla wielu nie do przeskoczenia – jest cena i fakt, że jedno opakowanie nam nie pomoże i potrzeba co najmniej trzy miesięcznej kuracji, aby zobaczyć jakiekolwiek efekty. A już na koniec warto wspomnieć, że Provillus nie ma skutków ubocznych, zresztą ciężko przy tak naturalnym składzie mieć.

 

Dodaj komentarz