Preparaty na męskie łysienie cz. 2

Leczenie łysienia mężczyzn

Z pierwszej części mogliście się dowiedzieć między innymi jak działa Rogaine, czy Procerin. Oczywiście w żadnym razie nie wyczerpałem tematu i nie zrobię też tego dzisiaj, ale powoli dojdziemy do końca listy. Może w cześći 285?;). Przechodzimy do tematu.

vichy

Vichy Dercos aminexil

Ten preparat w różnych zestawieniach przewija się już od kilku lat. Jest on dostępny w różnych formach, ja skupię się na ampułkach. Ich głównym składnikiem jest właśnie aminexil. Czym on właściwie jest? To związek chemiczny (opatentowany co w sumie jest dość istotne), którego zadaniem jest wzmacnianie mieszków włosowych. Generalnie rzecz biorąc ma poprawić ich metabolizm. Przy okazji umacnia korzeń włosa. Związek ten poprawia odżywienie włosów, ich utlenienie itd. W skali makro ma to oznaczać mniejsze problemy z wypadaniem. Sam aminexil polecany jest przy różnych postaciach łysienia. W ampułkach Vichy Dercos oprócz niego znajdziemy też SP94. To z kolei jest molekuła, której zadaniem jest przekształcanie się w składniki budulcowe włosów. Ampułki są aplikowane bezpośrednio na skórę przy pomocy aplikatora. Następnie wciera się je w skórę głowy. Nic nie trzeba spłukiwać.

sebo

Szampon Seboradin

To z kolei jeden z produktów z wcale nie tak licznej grupy, przeznaczonych zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Przyjrzyjmy się składowi. Znajdziemy w nim między innymi wyciąg z żeń-szenia. Temu ostatniemu przypisuje się wiele ciekawych właściwości. Wyciąg z tej rośliny bywa składnikiem odżywek do włosów. Jego działanie ma się opierać przede wszystkim o wzmacnianie i regenerację. W szamponie tym znajdziemy też biotynę. O tym, że włosy jej potrzebują, nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Szampon Seboradin ma między innymi działać właśnie regenerująco i „naprawczo” na skórę głowy. Wydaje się jednak, że będzie pomocny przede wszystkim przy przerzedzającej się fryzurze. W łagodnej postaci problemu.

revita

Szampon Revita

Kolejny przedstawiciel grupy produktów przeznaczonych dla kobiet i meżczyzn (naprawdę nie ma ich zbyt dużo;) ). Preparat oparty jest o naturalne składniki i technologię nanosomową. Ta ostatnia w największym skrócie działa w skali mikro. Przenosi składniki bezpośrednio wgłąb skóry. Czyli jakie konkretnie? Między innymi kofeinę, która ma przyspieszyć porost włosów. W szamponie Revita znajdziemy też aminokwasy z których są one zbudowane. Jednym z bardziej istotnych składników tego produktu są peptydy miedzi. Mają one dwie właściwości. Dwie podstawowe. Po pierwsze przeciwzapalne. Po drugie naprawczą (dotyczy to tkanek skóry). Składnik ten między innymi ma przeciwdziałać wypadaniu włosów. Przy okazji też stymulować porost nowych. Ostatnim składnikiem na który chciałem zwrócić uwagę jest wspominana już wyżej biotyna. Jest ona – rozszerzając nieco wcześniejsza wypowiedz – odpowiedzialna również za stan skóry.

To tyle w dzisiejszej części listy preparatów na łysienie. Wkrótce kolejna:). Ostatni z wymienionych produktów można nabyć tutaj.

Dodaj komentarz