Porost włosów – (kolejne) domowe sposoby

Porost włosów

Już w trakcie pisania pierwszego tekstu dotyczącego tego tematu wiedziałem, że na jednym wpisie się nie skończy:). Przed Wami druga cześć domowych sposobów wspomagających porost włosów.

Żółtka jajek

Zacznę od sposobu, który niekoniecznie pomaga wprost. Ale warto mieć świadomość, że pomoc fryzurze to działanie na wielu płaszczyznach. Ot chociażby konieczne jest dbanie o skórę głowy. Żółtko jajek najlepiej nie stosować raz na tydzień. Nie częściej. Mocno obciąża fryzurę. Żółtko będzie podstawą maseczki do włosów. Zależnie od potrzeb będziecie dodawać innych składników. Przykładowo jeśli problemem są suche włosy, to najlepszym pomysłem będzie oliwa z oliwek. Na jedno żółtko wystarczą 3 łyżki. Wymieszać, nałożyć na głowę. Trzymać pół godziny. Następnie dokładnie umyć głowę.

Zielona herbata

Stosowana zarówno na skórę, jak i w czasie diety. Ma też właściwości, które pomogą na włosy. Przede wszystkim zielona herbata to mnóstwo przeciwutleniaczy. To między innymi witaminy C i E. Zielona herbata często występuje jako składnik preparatów do pielęgnacji fryzury. Możesz również przygotować z niej domowy specyfik. Herbata pomaga w przypadku porostu włosów. Zwykle w tym kontekście wymienia się jeden z przeciwutleniaczy (o bardzo silny działaniu). Zielona herbata to też jedna z witamin z grupy B. Pantenol – bo o nim mowa – jest niezwykle ważny dla kondycji fryzury.

Hibiskus

To roślina posiadająca w swoim składzie związki, które działają nawilżająco. Hibiskus to także wspominana wyżej witamina C. Bardzo ważna dla włosów. Roślina ta pobudza między innymi macierz. Dzięki temu w pewien sposób kontroluje wzrost włosa. Hibiskus to składniki dzięki którym można wydłużyć fazę anagenową. Czyli właśnie wzrostu.

W jaki sposób wykorzystać tę roślinę? Oprócz hibiskusa potrzebujemy oleju kokosowego. Łyżkę pierwszego składnika. Oleju – kilka. Podgrzewamy i jednocześnie mieszamy. Ciepłą maseczkę nakładamy na około 30 minut.

Oliwa z oliwek

Wspomniana już przy okazji żółtek jajek. Sama z siebie ma właściwości, które powinny Was zainteresować. Jest polecana ze względu na pobudzanie porostu włosów. Oliwa jest bogata w przeciwutleniacze. Dzięki temu pomaga włosom, ale też skórze głowy. Oliwa ma działanie regenerujące. Można ją stosować w pojedynkę. Jako składnik dodatkowy. Nie tylko z żółtkiem. Po zastosowaniu tej maseczki koniecznie trzeba umyć głowę.

W ciągu najbliższych dni pojawi się kolejna część domowych sposobów na porost włosów:). Będzie w niej między innymi o kozieradce.

One thought on “Porost włosów – (kolejne) domowe sposoby

  • Domowych sposobów nie próbowałam, ale bardzo mi pomogły na porost włosów tabletki biotebal zawierające biotynę. Włosy naprawdę szybciej rosną i są znacznie mocniejsze

Dodaj komentarz