Porost włosów – domowe sposoby

Porost włosów

Na niektóre z nich być może trafiliście. Są na tyle znane i chętnie wykorzystywane. To sposoby przeznaczone dla kobiet, ale panowie – spokojnie możecie je wypróbować. Oczywiście w domowym zaciszu, żeby przypadkiem nikt nie zobaczył;).

kminek

Olej rycynowy

Na jego temat możecie znaleźć wiele informacji. Czasem sprzecznych. Na pewno lepiej unikać go w czasie ciąży. Na wszelki wypadek. To jeden z chętniej stosowanych olejów. Warto wiedzieć, że może przesuszać fryzurę. Dodatkowo ściemnia włosy. Produkt ten stosuje się do olejowania. Najlepiej podgrzać go przed nałożeniem na skórę głowy. Można też rozrzedzić, np. innym olejem. Rycynowy jest dość „ciężki”.

Sok z cebuli

Wiele osób, które są na początku poznawania metod wspomagających fryzurę, kręci ze zdziwieniem głową. Jak to? Cebula? Ano tak. Po pierwsze ma działanie przeciwzapalne. Pomoże gdy ze skórą głowy dzieje się coś złego (a to przekłada się na wypadanie włosów). Po drugie zawiera w sobie związki siarki – istotne dla fryzury. Najprościej zetrzeć cebulę. Uzyskany sok wcierać w skórę głowy. Najlepiej przed myciem głowy. Zostawić na około pół godziny. Potem umyć włosy.

Kminek

Jeśli cebula wzbudza zdziwienie, to co napisać o tej przyprawie, która kojarzona jest przede wszystkim z układem pokarmowym. Ale zaraz się przekonacie będzie pomocny. Kminek należy wcierać w skórę głowy (to znaczy dokładniej rzecz biorąc przygotowany z tej przyprawy wywar). Pomoże przy chorobach, które ją atakują. Mam tutaj na myśli łupież, ale też grzybicę. Pomoże również przy wzmacnianiu włosów.

Bylica boże drzewko

To z kolei sposób znany osobom walczącym o porost włosów. Nic dziwnego takie jego zastosowanie wykorzystywane jest od dawna. Roślina ta między innymi łagodzi podrażnienia skóry. Pomaga w przypadku łuszczenia się tej ostatniej. Tego typu dolegliwości potrafią dość skutecznie utrudnić porost włosów. Dlatego warto działać wielotorowo. Stąd obecność w moim tekście różnych sposobów. Bylica wzmacnia, a przede wszystkim poprawia krążenie krwi w skórze głowy. To już w bezpośredni sposób działa na stan włosów. Najlepiej przygotować wywar. Oprócz bylicy można dodać chociażby rozmarynu, który również pozytywnie wpływa na fryzurę.

A Wy jakie znacie sposoby na porost włosów?:)

Dodaj komentarz