Piloxidil na łysienie androgenowe

Preparaty na łysienie

Piloxidil to kolejny preparat na łysienieKolejny dzień – kolejny preparat na łysienie. Dzisiaj piloxidil, o którym słyszałem opinie różne, ale raczej skłaniające się ku temu, że działa. Jednak nie przesadzałbym z wiwatowaniem z tej okazji, bo jednak te pozytywne efekty nie pojawią się na pewno u wszystkich. Można powiedzieć, że z tym preparatem jest jak i z innymi, których zadaniem jest walka z łysieniem typu androgenowego – albo zadziała, albo nie.

Głównym składnikiem Piloxidil – jak można wywnioskować z nazwy – jest minoxidil. Dla wszystkich, którzy śledzą mojego bloga w tym momencie już wszystko powinno być w zasadzie wiadome. Jednak dla nowych czytelników należy się parę słów wyjaśnienia. Składnik ten działa przede wszystkim tak, że rozszerza naczynia krwionośne, przez co pozwala dostarczać do mieszków włosowych składniki odżywcze, a to z kolei pozwala się im wzmocnić, przez co nasze włosy stają się grubsze  i bardziej trwałe. Można więc powiedzieć, że minoxidil pobudza działanie cebulek, które zmniejsza się wskutek działania DHT – głównego winowajcy odpowiedzialnego za łysienie androgenowe.

Minoxidil w zasadzie najlepiej działa doustnie, ale z racji możliwych w takim wypadku działań ubocznych producenci preparatów na łysienie raczej stawiają na zewnętrzne zastosowanie. Tak jest w przypadku Piloxidilu, który można zaliczyć do popularnych „wcierek”. Dwa razy na dobę w miejsca gdzie włosów brakuje, albo są przerzedzone nanosi się preparat i rozciera. Ważne, aby nie stosować go na same włosy, tylko na skórę głowy. Z racji takiego a nie innego przebiegu kuracji Piloxidilem, producent zapewnia, że mogą go stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Aby ułatwić używanie preparatu ma on specjalny dozownik. Do tego nie pozostawia zapachu, ani nie przetłuszcza włosów – to bez wątpienia zalety.

Piloxidil posiada mniejszą dawkę minoxidilu (ma 2% roztwór, w naszym kraju sprzedaje się również takie preparaty, które zawierają 5%), dlatego też można założyć, że jest bezpieczny. Najczęściej występujące działania niepożądane to : swędzenie i zaczerwienia skóry, może pojawić się czasowe wypadanie włosów, a z rzadka reakcje alergiczne. Skutki uboczne częściej występują u kobiet. Z tego też względu nie powinno go stosować kobiety w ciąży (inna sprawa, że rzadko w takim wypadku w ogóle włosy wypadają). Jeśli cierpicie na nadciśnienie tętnicze to również nie jest preparat dla Was.

Dodaj komentarz