Olejek rycynowy na wypadanie włosów

Łysienie u kobiet

olej rycynowy pomoże głównie kobietomDzisiaj dla równowagi temat raczej przeznaczony dla pań, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przeczytali go także mężczyźni. Może i im się przyda. I nie chodzi tu o poprawność polityczną i wprowadzenie parytetu na dobór tematu. Wynika to raczej ze specyfiki dzisiejszego bohatera wpisu.

O tym, że olejek rycynowy jest stosowany na wypadające włosy, usłyszałem parę lat temu i już wtedy zainteresowało mnie jak ciecz, która używana jest między innymi do produkcji farb, smarów i lakierów, może pomagać w dość delikatnym problemie, jaką jest naprawa struktury włosa.  Ciekawostką może być to, że ponoć stosowano go już w czasach kiedy Egipt budował piramidy. Wtedy akurat do smarowania kamiennych bloków, aby było je łatwiej przesuwać. Wróćmy jednak do bardziej „ludzkich” zastosowań tego płynu.

Na pewno znany jest on doskonale tym, którzy na siłę próbują się odchudzać. Olejek rycynowy znany jest ze swoich przeczyszczających właściwości. Wystarczą już 2 łyżki stołowe, aby w jelicie cienkim pojawiło się tak zwane mydło sodowe, które staje się głównym czynnikiem odpowiadającym za „znikający” nadmiar jedzenia. I to tyle na tematy okołogastryczne, przejdźmy do właściwej części wpisu.
olej rycynowy przyda się na wypadające włosy

 

Olejek rycynowy to „lek” na większość problemów z włosami.

 

 

 

Olej rycynowy – o czym pewnie większość pań wie – stosowany jest jako odżywka do rzęs, ale doskonale sprawdza się również na włosach. Najlepiej zmieszać go (wystarczy jedna łyżka stołowa) z naftą kosmetyczną i żółtkiem. Tak przygotowaną masę nakładamy na głowę i trzymamy około godziny, najlepiej pod ręcznikiem. Potem spłukujemy i myjemy włosy szamponem. Kuracja taka powinna być stosowana raz na tydzień. Już po około miesiącu, może dwóch zobaczycie pierwsze efekty. Najlepiej olej rycynowy sprawdzi się w przypadku włosów suchych,  które mają tendencję do wypadania.
Olejek rycynowy może również rozgrzać i kiedy zmieni on  nieco konsystencję (stanie się bardziej rzadki) wcierać go w skórę głowy. Nie potrzeba nam jakichś specjalnie wielkich ilości. Jedyne co, to pamiętajcie aby rano umyć włosy. Blondyni i blondynki uważajcie, bo olej rycynowy przyciemnia kolor.

One thought on “Olejek rycynowy na wypadanie włosów

  • No nigdy bym nie wpadła na to, że olejek rycynowy może być pomocny w poprawianiu stanu włosów, z prostej przyczyny- całe życie słyszałam o nim jako o doskonałym… środku przeczyszczającym 😀 i wiem, że sporo osób odchudzających się go używa. Obiło mi się też o uszy, że swego czasu olejek rycynowy podawano ludziom pracującym w kopalni diamentów, co powodowało, że nie mogli oni wynieść kamieni w żołądku. A tu taka niespodzianka. Aż wypróbuję ten sposób z naftą kosmetyczną i jajkiem. Dam znać jak poszedł eksperyment 😉

Dodaj komentarz