Nowoczesnością w łysienie?

Leczenie łysienia, Recenzje

Medycyna idzie do przodu i można powiedzieć, że niemal każdy dzień przynosi odkrycia które poszerzają naszą wiedzę na temat chorób, co pozwala coraz bardziej skuteczne je leczyć. Analogiczne jest rzecz jasna w kwestii problemów z włosami. O ile niektórych spraw wciąż jeszcze nie jesteśmy w stanie zrozumieć (chociażby etiopatogenezy łysienia plackowatego), to pojawiają się coraz to nowe metody na walkę z wypadającymi włosami.

Cały ten wstęp miał na celu przygotowanie niejako gruntu do opisu urządzenia na które zwróciłem uwagę przeglądając jedno z for internetowych dotyczących problemów z wypadaniem włosów. Otóż ostatnimi czasy hitem na skalę światową stał się…hełm który potrafi powstrzymywać łysienie. Chociaż żeby być bardziej dokładnym trzeba posłużyć się określeniem „hełmowy laser stymulujący ukrwienie i wzrost włosów”. Jego nazwa brzmi: „Oaze”.

Samo urządzenie przypomina mi nieco hełm ze średniej jakości filmów sc-fi z lat 80, ale to przecież nie wygląd chodzi, tylko o skuteczność. Urządzenie to zbudowane jest z równomiernie rozłożonych wewnątrz laserów, oraz mechanizmów wibrujących. Ma więc stymulować ukrwienie skóry głowy, a także przyśpieszać dostarczanie składników odżywczych do mieszków włosowych. Co ciekawe jego działanie jest potwierdzone przez specjalne certyfikaty, które zresztą można znaleźć na stronie polskiego dystrubutora tego urządzenia. Chociaż zakładam, że tak naprawdę najlepiej sprawdza się ono w przypadku, kiedy wypadanie włosów spowodowane jest przez stres, niedopowiednią dietę, czy związki chemiczne znajdujące się w preparatach różnej maści (szampony, odżywki).

Zaletą tego hełmu jest fakt, że w zasadzie nakładamy na głowę, on sobie pracuje, a my możemy robić co właściwie chcemy. Oczywiście w ramach rozsądku, bo wejście z nim pod prysznić chyba do końca nie jest dobrym pomysłem. Nie posiada on udokumentowanych skutków ubocznych, działa bezboleśnie i jest właściwie pierwszym sprzętem tego typu. Co ciekawe na stronie dystrubutora nie można znaleźć ceny produktu ( na angielskojęzycznych stronach znalazłem koszt rzędu 2 tysięcy dolarów, więc tanio nie jest). Natomiast doszperałem się pierwszego w Polsce salonu, który posiada to urządzenie i udostępnia je do użytku. Znajduje się on w Dąbrowie Górniczej i jeden zabieg kosztuje 50 złotych. Chociaż warto śledzić wszelkiego rodzaju serwisy, które oferują promocje, bo sam znalazłem taką informację, gdzie w promocji jeden „zastosowanie” hełmu kosztuje tylko 14 złotych.

Dodaj komentarz