Naturalne blokery DHT doskonale radzą sobie z łysieniem androgenowym

Preparaty na łysienie

Nadmierne wypadanie włosów jest poważnym problemem dla wielu osób w różnym wieku. Jeśli ktoś, kto ma taki kłopot nie zacznie szybko działać, to w niedługim czasie może pojawić się u niego dużo poważniejszy problem – łysienie. A ono z kolei znacznie trudniej leczyć.

Wypadanie włosów to problem przede wszystkim estetyczny, dlatego coraz częściej szybko na niego reagujemy. Nie chcemy doprowadzić do znacznego przerzedzenia czupryny, a mając świadomość, że na rynku dostępnych jest wiele pomocnych preparatów, decydujemy się na walkę z łysieniem  androgenowym.

Łysienie androgenowe -kilka słów o przyczynach

Łysienie androgenowe jest głównie wynikiem nadwrażliwości komórek włosowych na DHT. Ten ostatni tworzy się przez przekształcenie testosteronu pod działaniem enzymu 5-alfa reduktazy. Szkodliwy DHT stopniowo prowadzi do zminiaturyzowania mieszków włosowych.

Rezultatem tego działania jest osłabienie cebulek  w takim stopniu, że włosy w niedługim czasie stają się  słabsze i zaczynają wypadać. Jeśli zatem ten niszczący proces miniaturyzacji nie zostanie w dobrym momencie zatrzymany, to wówczas może dojść do wyłysienia całkowitego. W związku z tym, by ustrzec się przed łysieniem, warto zastosować preparaty z silnym naturalnym blokerem DHT. Dzięki niemu jest możliwe skuteczne powstrzymanie działania enzymu 5-AR,  a tym samym niedopuszczenie do wytworzenia się szkodliwego dihydrotestosteronu.

Jak zatrzymać łysienie?

Łysienie można zatrzymać poprzez stosowanie odpowiednich preparatów. Większość środków zawiera substancje, które aktywnie działają na łysienie u mężczyzn. Szybko zatrzymują nadmierne wypadanie włosów i przyspieszają porost.

Warto sięgnąć po preparaty, które zawierają w swoim składzie naturalne blokery DHT. Do najskuteczniejszych należą:

 • Saw Palmetto – to źródło cennych kwasów tłuszczowych, alkoholi oraz phytosteroli. Wyciąg z tej rośliny skutecznie stymuluje porost włosów, działając podobnie jak finasterydy systemowe. Różnica tkwi jednak w szczegółach – Saw Palmetto nieco obniża libido. Ze sprawnością seksualną jest różnie. Natomiast efekty nierzadko są niekoniecznie zadowalające.
 • Kwas oleinowy – jest to substancja, której zadaniem jest przechwytywanie negatywnie działających na mieszki włosowe cząsteczek DHT. Badania potwierdzają zdolność przechwytywania nawet 68% DHT.
 • Kwas azelainowy – jest to substancja, która zmniejsza aktywność negatywnego dihydrotestosteronu. Badania wykazują, że aktywność DHT jest mniejsza nawet o 35-46%.
 • Ekstrakt z pokrzywy – najlepszy obecnie znany inhibitor DHT. Skutecznie powstrzymuje jego działanie, ograniczając w ten sposób męskie łysienie. Pozbawiony skutków ubocznych, które są zmorą chemicznych rozwiązań na opisywany tutaj problem.

Gdzie szukać naturalnych inhibitorów DHT?

Jednym z bardziej popularnych preparatów, który zawierał naturalne blokery dihydrotestosteronu był NR-07 (klik). Nowoczesny preparat w formie spreju to bogactwo cennych składników, które wzajemnie uzupełniają swoje działanie. Poza inhibitorami DHT (o których wspominałam wyżej), w składzie znajdował się: 5% minoxidil, Apple Polyphenol, biotyna, adenozyna. NR-07 polecany był da mężczyzn. Preparat ten został zastąpiony przez dużo bardziej zaawansowany technologiczne ( dający przy tym lepsze efekty) Profolan.

nr-07

Inaczej sprawa się ma w przypadku pań. Otóż na łysienie androgenowe u kobiet  jest stanowczo za mało specyfików. Te, które są polecane to m.in. Foligain for Hair Loss, który bazuje na naturalnym blokerze DHT.

foligain-hair-loss-formula

Dzięki temu, że preparat nie zawiera finasterydu może być bez obaw stosowany przez kobiety. Odpowiednio dobrany skład przyczynia się do efektywnego zablokowania działania DHT, a jednocześnie do pobudzenia porostu włosów. Preparat bazuje przede wszystkim na wyciągu z Saw Palmetto, który w pewnym stopniu blokuje niekorzystne działanie 5AR i odpowiada za odwrócenie procesu miniaturyzacji komórek włosowych, a także na beta-sitosterolu – który hamuje działanie androgenów, tym samym zatrzymując łysienie. Oprócz tego w składzie  Foligain for Hair Loss obecne były ekstrakt z pokrzywy, wyciąg z korzenia żeń-szenia, a także cynk i witamina B6, tauryna, niacyna, biotyna i kwas foliowy. Są to niezbędne składniki, które skutecznie wpływają na ogólny stan czupryny. Jeśli zatem któraś kobieta ma kłopot z łysieniem i nie wie jaki środek ma zastosować, to jednym z lepszych rozwiązań był Foligain for Hair Loss.

Jeśli jesteśmy przy ekstrakcie z pokrzywy, to – jak wspomniałem – jest on obecne najlepszym znnaym inhibitorem DHT.  Skutecznie blokuje aktywną formę testosteronu powodującą łysienie androgenowe.

Jest on jednym ze składników innowacyjnej formuły GROW 3 wykorzystanej w preparacie Profolan (przeznaczonym tylko dla mężczyzn) . Tworzy ją między innymi z l-cysteina (niezwykle istotne dla włosów  białko).

Co zyskujesz wybierając PROFOLAN?

 • W pełni naturalny skład uderzający bezpośrednio w przyczynę męskiego łysienia
 • Pozbawiony skutków ubocznych
 • Nie powoduje problemów z libido (częste w przypadku innych preparatów)
 • Powstrzymuje wypadanie włosów, a do tego  zapewnia porost nowych
 • SKUTECZNE I TANIE ROZWIĄZANIE w porównaniu do innych preparatów tego typu
 • Pozbawiony skutków ubocznych!

 

SPRAWDŹ AKTUALNE PROMOCJE NA PROFOLAN!

6 comments

 • No ja stosowałem preparaty oparte na chemii, ale za dużo efektów ubocznych było, a włosy wypadały. Czytałem sporo o tym Profolanie i się zdecydowałem. Miesiąc kuracji za mną. zero skutków ubocznych, a włosy w końcu przestały wypadać!

 • Próbowałem w zeszłym roku Saw Palmetto – szału nie było. W tym, w czerwcu kupiłem Profolan i jestem jak najbardziej zadowolony. Podobnie jak Olek u Ciebie włosy – w końcu!! – przestały lecieć. Dodatkowo rosną już nowe:))

 • Podobnie jak wyżej piszący zdecydowałem się na Profolan. Kuracja trwa już ponad 3 miesiące (miałem sporą łysinę) i efekty przerosły moje oczekiwania. No bo niby czego można oczekiwać po tabletkach – tak myślałem. Nie dość , ze włosy przestały wypadać, to fryzura mi sie widocznie zagęściła:)

 • W sumie to się dołączę do chóru zadowolonych;) Acz u mnie trwało to jednak dłużej niz 3 miesiące. Ale i problem miałem większy. Mój organizm tak w ogóle okazal sie bardzo wrażliwy na finasteryd i minoxidil. Stąd wybór Profolanu.

  • W przypadku męskiego łysienia, lepiej dać pokrzywie działać od środka. Istotne jest też odpowiednie stężenie składnika

Dodaj komentarz