Naturalne blokery DHT doskonale radzą sobie z łysieniem androgenowym

Preparaty na łysienie

Nadmierne wypadanie włosów jest poważnym problemem dla wielu osób w różnym wieku. Jeśli ktoś, kto ma taki kłopot nie zacznie szybko działać, to w niedługim czasie może pojawić się u niego dużo poważniejszy problem – łysienie. A ono z kolei znacznie trudniej leczyć.

Wypadanie włosów to problem mało estetyczny, dlatego coraz częściej szybko na niego reagujemy. Nie chcemy doprowadzić do znacznego przerzedzenia czupryny, a mając świadomość, że na rynku dostępnych jest wiele pomocnych preparatów, decydujemy się na walkę z łysieniem  androgenowym.

 

Łysienie androgenowe -kilka słów o przyczynach

Łysienie androgenowe jest głównie wynikiem nadwrażliwości komórek włosowych na DHT. Tworzy się on przez przekształcenie testosteronu pod działaniem enzymu 5-alfa reduktazy. Szkodliwy DHT stopniowo prowadzi do zminiaturyzowania mieszków włosowych. Rezultatem tego działanie jest osłabienie cebulek, w takim stopniu, że włosy w niedługim czasie stają się  słabsze i zaczynają wypadać. Jeśli zatem ten niszczący proces miniaturyzacji nie zostanie w dobrym momencie zatrzymany, to wówczas może dojść do wyłysienia całkowitego. W związku z tym, by ustrzec się przed łysieniem, warto zastosować preparaty z silnym naturalnym blokerem DHT. Dzięki niemu jest możliwe skuteczne powstrzymanie działania enzymu 5-AR,  a tym samym nie dopuszczenie do wytworzenia się szkodliwego dihydrotestosteronu.

Jak zatrzymać łysienie?

Łysienie można zatrzymać poprzez stosowanie odpowiednich preparatów. Większość środków zawiera substancje, które aktywnie działają na łysienie u mężczyzn. Szybko zatrzymują nadmierne wypadanie włosów i przyspieszają porost.

Warto sięgnąć po preparaty, które zawierają w swoim składzie naturalne blokery DHT. Do najskuteczniejszych należą:

 • Saw Palmetto – to źródło cennych kwasów tłuszczowych, alkoholi oraz phytosteroli. Wyciąg z tej rośliny skutecznie stymuluje porost włosów, działając podobnie jak finasterydy systemowe. Różnica tkwi jednak w szczegółach – Saw Palmetto nie obniża libido i nie obniża sprawności seksualnej. Wręcz przeciwnie – wpływa korzystnie na potencję i wspomaga zdrowie gruczołu krokowego.
 • Kwas oleinowy – jest to substancja, której zadaniem jest przechwytywanie negatywnie działających na mieszki włosowe cząsteczek DHT. Badania potwierdzają zdolność przechwytywania nawet 68% DHT.
 • Kwas azelainowy – jest to substancja, która zmniejsza aktywność negatywnego dihydrotestosteronu. Badania wykazują, że aktywność DHT jest mniejsza nawet o 35-46%.

Gdzie szukać naturalnych inhibitorów DHT?

Jednym z najbardziej popularnych preparatów, które zawierają naturalne blokery dihydrotestosteronu jest NR-07 (klik). Nowoczesny preparat w formie spreju to bogactwo cennych składników, które wzajemnie uzupełniają swoje działanie. Poza inhibitorami DHT (o których wspominałam wyżej), w składzie znalazły się: 5% minoxidil, Apple Polyphenol, biotyna, adenozyna. NR-07 zalecany jest jednak przede wszystkim mężczyznom.

nr-07

Inaczej sprawa się ma w przypadku pań. Otóż na łysienie androgenowe u kobiet  jest stanowczo za mało specyfików. Te, które są polecane to m.in. Foligain for Hair Loss, który bazuje na naturalnym blokerze DHT (kliknij, żeby dowiedzieć się więcej).

foligain-hair-loss-formula

Dzięki temu, że preparat nie zawiera finasterydu może być bez obaw stosowany przez kobiety. Odpowiednio dobrany skład przyczynia się do efektywnego zablokowania działania DHT, a jednocześnie do pobudzenia porostu włosów. Preparat bazuje przede wszystkim na wyciągu z Saw Palmetto, który skutecznie blokuje niekorzystne działanie 5AR i odpowiada za odwrócenie procesu miniaturyzacji komórek włosowych, a także na beta-sitosterolu – który hamuje działanie androgenów, tym samym zatrzymując łysienie. Oprócz tego w składzie  Foligain for Hair Loss obecne są: ekstrakt z pokrzywy, wyciąg z korzenia żeń-szenia, a także cynk i witamina B6, tauryna, niacyna, biotyna i kwas foliowy. Są to niezbędne składniki, które skutecznie wpływają na ogólny stan czupryny. Jeśli zatem któraś kobieta ma kłopot z łysieniem i nie wie jaki środek ma zastosować, to jednym z lepszych rozwiązań był Foligain for Hair Loss.

Jeśli jesteśmy przy ekstrakcie z pokrzywy, który został wymieniony, to i on jest najlepszym inhibitorem DHT.  Skutecznie blokuje aktywną formę testosteronu powodującą łysienie androgenowe.

Jest on jednym ze składników innowacyjnej formuły GROW 3 wykorzystane w preparacie Profolan (przeznaczonym tylko dla mężczyzn) . Tworzy ją między innymi z l-cysteina (niezwykle istotne dla włosów  białko)

Najważniejsze cechy Profolanu:

 •  W pełni naturalny skład uderzający bezpośrednio w przyczynę męskiego łysienia
 • Pozbawiony skutków ubocznych
 • Nie powoduje problemów z libido jak inne preparaty
 • Nie tylko powstrzymuje wypadanie włosów, ale i zapewnia porost nowych
 • SKUTECZNE I TANIE ROZWIĄZANIE w porównaniu do innych preparatów tego typu

OKAZJA! 3 OPAKOWANIA PROFOLANU W CENIE 2

4 comments

 • No ja stosowałem preparaty oparte na chemii, ale za dużo efektów ubocznych było, a włosy wypadały. Czytałem sporo o tym Profolanie i się zdecydowałem. Miesiąc kuracji za mną. zero skutków ubocznych, a włosy w końcu przestały wypadać!

 • Próbowałem w zeszłym roku Saw Palmetto – szału nie było. W tym, w czerwcu kupiłem Profolan i jestem jak najbardziej zadowolony. Podobnie jak Olek u Ciebie włosy – w końcu!! – przestały lecieć. Dodatkowo rosną już nowe:))

 • Podobnie jak wyżej piszący zdecydowałem się na Profolan. Kuracja trwa już ponad 3 miesiące (miałem sporą łysinę) i efekty przerosły moje oczekiwania. No bo niby czego można oczekiwać po tabletkach – tak myślałem. Nie dość , ze włosy przestały wypadać, to fryzura mi sie widocznie zagęściła:)

 • W sumie to się dołączę do chóru zadowolonych;) Acz u mnie trwało to jednak dłużej niz 3 miesiące. Ale i problem miałem większy. Mój organizm tak w ogóle okazal sie bardzo wrażliwy na finasteryd i minoxidil. Stąd wybór Profolanu.

Dodaj komentarz