Najpopularniejsze preparaty na łysienie

Leczenie łysienia

produkty na łysienieDzisiaj nieco dla kontrastu w stosunku do ostatniego wpisu postanowiłem zamieścić notkę na temat najpopularniejszych preparatów na łysienie, które można zakupić. Sam jednak temat przygotowywałem ponad dwa tygodnie, bo to nie ulotka reklamowa, tylko konkretny i mam nadzieje rzetelny opis.

przez pewien czas zastanawiałem się w jaki sposób powinien być skonstruowany ten wpis. Doszedłem do wniosku, że będzie to po prostu opis najczęściej pojawiających się składników takich produktów, oraz preparaty które je zawierają, a przy okazji są najbardziej popularne. Zacznę od minoxidilu, bo to składnik, który z tych jakie tu zaprezentuję pojawił się w leczeniu łysienia (androgenowego dodajmy) najwcześniej, bo już w latach siedemdziesiątych pojawił się on w świadomości naukowców.

Początkowo stosowany był jako lek na nadciśnienie i w trakcie badań zauważono, że ma on skutek uboczny w postaci częściowego porostu włosów. Wtedy do ruszyła wielka biznesowa machina. Sam związek według wspomnianych naukowców działa przede wszystkim na fazę anagenową włosa (a więc okres kiedy następuje jego wzrost) wydłużając ją. Poprawia on również krążenie krwi i zwiększa objętość mieszka. W Polsce najczęściej występuje ona w dwóch stężeniach: 2% i 5%. Najpopularniejszymi preparatami zawierającymi ten składnik są bez wątpienia Sigma Skin, NR-07 i Rogaine – kolejność w zasadzie dowolna.

 

 

Celowo dzisiaj nie stosuję podziału na konkretne typy wypadania włosów, tylko zajmuję się konkretnymi składnikami i preparatami. Stąd też w tym wpisie znalazło się miejsce dla aminexilu. To stosunkowo „młody” związek stosowany przy walce z wypadającymi włosami, ale za to odnoszący całkiem spore sukcesy. Jego główną formą działania jest odbudowywanie zniszczonego kolagenu, a nawet zapobieganie jego degradacji. Składnik ten zazwyczaj współwystępuje z witaminami. Jeśli chodzi o konkretne preparaty to wymienić należy w sumie dwa: Vichy Decros i Spectral. DNC-L (zawiera jednocześnie minoxidil).

 

Ostatni składnik który postanowiłem wyróżnić to polifenole z jabłek. Zresztą pisałem już o nich tutaj. Dlatego też w skrócie: są to przeciwutleniacze, a te przeciwdziałają starzeniu się skóry i włosów. W tym drugim wypadku polifenole stymulują również porost. Najpopularniejsze preparaty zawierające ten składnik? Hair Grow Stimulating, szampon Revita i NR-07.

Zdaje sobie sprawę, że nie umieściłem tu całkiem pokaźnej grupy produktów na łysienie, które dostępne są na rynku, natomiast brakło by mi po prostu miejsca; ]. Jako, że jednak planuję opisywanie (a w przyszłości może nawet recenzowanie) konkretnych preparatów, to myślę, że pojawią się również inne. Jeśli rzecz jasna, będą tego warte.

 

One thought on “Najpopularniejsze preparaty na łysienie

Dodaj komentarz